Rządowa dotacja dla szpitala – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rządowa dotacja dla szpitala

Drukuj stronę
Drukuj

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. otrzymał rządową dotację wynoszącą blisko 6,4 mln zł. Dzięki temu w budynku powstaną: długo oczekiwany blok operacyjny oraz sterylizatornia. To dobra informacja dla mieszkańców naszego miasta, którzy korzystają w usług tej placówki.

Dostosowanie szpitala powiatowego do aktualnych przepisów do końca 2020 roku to konieczność. Powiat z powodu braku pieniędzy zwlekał z inwestycją przez lata, podobnie jak wiele innych powiatowych szpitali w kraju.  Rządowa dotacja pozwoli na realizację tego zdania.

6 319 587 zł to rekordowa kwota w historii Powiatu Tarnogórskiego, która pozwoli zakończyć trwający ponad 10 lat proces dostosowywania infrastruktury szpitala do standardów europejskich. Powiat uzyskał ją z rezerwy celowej budżetu państwa utworzonej w celu wsparcia realizacji działań z zakresu polityki rozwoju, stanowiących inwestycyjne zadania własne samorządu terytorialnego.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.