Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pierwszy psi wybieg otwarty

Drukuj stronę
Drukuj

– Bardzo cieszymy się, że takie miejsce powstało w Tarnowskich Górach. Takie miejsca są bardzo potrzebne zwierzakom i ich właścicielom – mówili dziś tarnogórzanie, którzy przyszli na oficjalne otwarcie pierwszego w mieście profesjonalnego wybiegu dla psów. Wszystkie czworonogi, a pojawiło się ich na otwarciu około stu otrzymały apaszki w tarnogórską kratkę z logo akcji TG know HAU oraz doghelpery, dzięki którym ich właściciele będą zawsze mogli posprzątać po swoich pupilach.

– Nie spodziewaliśmy się tak ogromnej frekwencji na dzisiejszym otwarciu wybiegu. Widać przez to, że takie inwestycje są potrzebne. To nie pierwsze zadanie, jakie gmina wykonała z myślą o zwierzakach – wybudowaliśmy również nowoczesne schronisko, którym zarządza stowarzyszenie Cichy Kąt. Jestem pod wrażeniem pracy wszystkich wolontariuszy, którzy tak ogromną oracę wykonują w trosce o naszych mniejszych braci — mówił Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych. 

Inwestycję zrealizował Urząd Miejski. Na ogrodzonym i oświetlonym terenie znajdują się urządzenia zabawowe dla zwierzaków, dystrybutory na torebki papierowe na psie odchody, kosze na śmieci oraz ławki. Wśród psich zabawek znajdziecie m.in.: płotki, równoważnię, pochylnie, hydrant z poprzeczką, przeskok potrójny, tunel prosty, talerzyki, słupki do slalomu. 

Psi park to część projektu rewitalizacji terenu na Osiedlu Przyjaźń. Powstały tu chodniki, zieleń oraz amfiteatr, a prace kosztowały łącznie około 2,5 mln zł. Do wykonania jest jeszcze zieleń i boiska.

Za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia dziękujemy z całego serca organizatorom pokazów: Ani i Krzysztofowi Mikołajczykom z firmy PSIKUrS Szkolenie Psów, tarnogórskiej drużynie Triggers Flyball Team, Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Orzech, Annie Sznajder Grzyb z Przychodnia weterynaryjna Pro Animalium, wolontariuszom z Azyl dla zwierząt “Cichy Kąt” oraz Wolontariat dla zwierząt ze schroniska w Miedarach. Pamiętajcie o bezdomniakach! 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.