Lokalna Organizacja Turystyczna – ochrona, promocja i obsługa turystów – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Lokalna Organizacja Turystyczna – ochrona, promocja i obsługa turystów

Drukuj stronę
Drukuj

Uchwałę dotyczącą utworzenia i przystąpienia do Tarnogórskiej Organizacji Turystycznej podjęli dziś radni Rady Miejskiej. Zadaniem LOT będzie m.in. promocja i ochrona tarnogórskiego dziedzictwa UNESCO i obsługa ruchu turystycznego.

– Dwa lata temu uzyskaliśmy zaszczytny tytuł UNESCO. Mamy 28 atrybutów będących w prawnej zależności od różnych podmiotów, takich jak gmina Zbrosławice, miasta – Bytom i Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Urząd Marszałkowski. Nasze dziedzictwo podlega rzecz jasna ochronie, ale nie jest ona dokonywana w sposób systemowy. Wespół z głównymi graczami na mapie UNESCO chcemy utworzyć Lokalną Organizację Turystyczną na mocy ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej – mówił podczas sesji burmistrz Arkadiusz Czech.

LOT pozwoli łączyć interesy różnych grup bez względu na formę prawną: przedsiębiorców branży turystycznej i gastronomicznej, samorządy, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. LOT będzie mógł prowadzić działalność gospodarczą, aplikować o środki zewnętrzne i efektywnie je wydawać oraz szybko reagować na potrzeby rynku turystycznego. 

Swoją siedzibę LOT będzie miał na tarnogórskim Rynku pod numerem 7.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.