Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Klawesynowa uczta w Rybnej

Drukuj stronę
Drukuj

Zagrał w Carnegie Hall, na Uniwersytecie Yale, w Lakeville, Connecticut, Warszawie, Szanghaju – teraz czas na koncert w Pałacu w Rybnej! W niedzielę (20.10) o godz. 18.00 zapraszamy na recital Władysława Kłosiewicza – światowej klasy klawesynisty, który nosić będzie tytuł “Wanda Landowska in memoriam”.

W czasie występu usłyszymy wyłącznie muzykę tzw. „klawesynistów francuskich”, grupy kompozytorów działających w tym kraju na przełomie XVII i XVIII. Zawdzięczamy im przeniesienie na klawesyn zdobyczy muzyki lutniowej: bogatej ornamentyki, techniki wariacyjnej oraz tendencji do programowości. Wszystko to przyczyniło się do bujnego rozwoju faktury i wirtuozerii gry na tym instrumencie. Muzyka przeplata się w nich z elementami literatury, malarstwa, teatru, a często także zaprawiona bywa sporą dozą zjadliwej satyry, portretującej celnie nie tylko ludzkie charaktery i słabostki ale także problemy znane i nam współcześnie, jak choćby specyfika działalności korporacji i gildii zawodowych.

Program koncertu:
Jean-Henry d’Anglebert (1629-1691)- Prélude, Tombeau de M. de Chambonnières
Louis Couperin (1626 – 1661):Pavane, Prelude, Passacaille;
François Couperin (1668 – 1733): CINQUIÊME ORDRE (wybór)
François Couperin: LES FASTES DE LA GRANDE ET ANCIENNE MÉNÉSTRANDISE
Louis-Nicolas Clerambault (1676-1749): SUITE EN DO MINEUR
Claude Benigne Balbastre (1724 – 1799):La Lugeac, La d’Héricourt, La Castelmore

Bilety kosztują 45 zł (sala główna) i 25 zł (sale boczne), rezerwacje pod numerem 32 284 18 37.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.