Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wyścig po zdrowie zakończony!

Drukuj stronę
Drukuj

Przez dwa dni na tarnogórskim Rynku gościło miasteczko promujące zdrowy tryb życia, kolarstwo i Tour de Pologne. W niedzielę towarzyszył mu zlot pojazdów zabytkowych.

Dzieki imprezie  w weekend na Rynku można było wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, z których skorzystać (a nawet powinien) mógł każdy, w pełni profesjonalne konsultacje dietetyczne i edukacja żywieniowa w specjalnym „Showroom Carrefour”. Na gości czekały też aktywacje fizyczne Mikro Tour de Pologne, strefa Fit, rodzinna rozrywka czy mobilne muzeum TdP.

Imprezę otwarli w sobotę niezawodni – jak zawsze- tarnogórzanie na zabytkowych rowerach, w niedzielę pod Ratuszem pojawiło się 99 zabytkowych pojazdów takich jak samochody, motocykle, a nawet traktory. Wszystko dzięki VII Tarnogórskiemu Zlotowi Pojazdów Zabytkowych.

W tym roku Tarnowskie Góry miały już okazję do przeżywania wielkich kolarskich emocji. To właśnie na tarnogórskim rynku rozpoczął się drugi etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Teraz w ostatni weekend lata miało okazję gościć Wyścig po Zdrowie – imprezę, która zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Każdy, kto lubi aktywność, zdrowe życie, a na dodatek chce poznać szczegóły zdrowego żywienia, znajdzie na Wyścigu po Zdrowie coś dla siebie.

Nie inaczej było w Tarnowskich Górach – wiele różnorodnych stref tematycznych przyciągnęło wielu mieszkańców i turystów. Ci, którym najbardziej zależało na zdrowym odżywianiu w pierwszej kolejności odwiedzali specjalny Showroom Carrefour, Sponsora Głównego Wyścigu po Zdrowie, w którym specjaliści doradzali w sprawach diety, pokazywali czym jest zdrowa żywność, oferowali oryginalne produkty i przepisy, a także degustacje. Każdy, kto chciał sprawdzić stan swojego zdrowia mógł odwiedzić mobilną przychodnię Medicover, gdzie przeprowadzano bezpłatne badania profilaktyczne – między innymi pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu.  Dodatkowo w strefie dla dzieci znalazły się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także te strefy, w których można było sprawdzić swoją formę fizyczną, a więc strefa wyzwań z kolarskimi trenażerami i rekordem Czesława Langa, Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach oraz Mikro Tour de Pologne – specjalny wyścig z makietą z mikro kolarzami. Po treningu wiele osób zaglądało do mobilnego muzeum Tour de Pologne, które pełne pamiątek i eksponatów w ciekawy sposób opowiada historię wyścigu i polskiego kolarstwa. Z kolei w strefie Polskiego Czerwonego Krzyża specjaliści przeprowadzali pokazy udzielania pierwszej pomocy. W sobotni wieczór dodatkową atrakcją był koncert zespoły 0% Normy, natomiast w niedzielę Zlot Pojazdów Zabytkowych, na którym pojawiło się około 200 pojazdów.

Tarnowskie Góry były przedostatnim przystankiem na trasie Wyścigu po Zdrowie w tym sezonie. Za tydzień finałowa edycja w Gdańsku.

Relacje live:

A my wracamy na Rynek. 😎 Trwa Piknik Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne🚴‍♂️🚴‍♀️, a w okolicach godziny17.00 finał VII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych 🚙 #ilovetg #tarnowskiegory #ostatnidzienlata #wyścigpozdrowie #tourdepologne #czesławlang #tdp #tdpwtg

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 22 września 2019

 

Dziś na Rynku na bogato! 😁 Drugi dzień Piknik Wyścig po Zdrowie Tour de Polognee 🚴‍♀️🚴‍♂️ oraz VII Tarnogórski Zlot Pojazdów Zabytkowych🚙. Zapraszamy! #ilovetg #tarnowskiegory #wyścigpozdrowie #tourdepologne #czesławlang #tdp #tdpwtg

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 22 września 2019

Piknik Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne w Tarnowskich Górach właśnie wystartował: dziś i jutro zapraszamy na Rynek w godz. 10.00-19.00!Wyścig po Zdrowie #tdp #ilovetg #tg #wyscigpozdrowie #tdpwtg

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Sobota, 21 września 2019

Galeria

Wyścig po zdrowie - reportaż

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.