Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnowskie Góry będą przedostatnim przystankiem na tegorocznej trasie Wyścigu po Zdrowie. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia zagości na Rynku już w sobotę i niedzielę 21 i 22 września.

Tarnowskie Góry to miasto doskonale znane z kolarskiego Tour de Pologne. W tym roku zawodowy peleton właśnie z tarnogórskiego rynku wyruszył na trasę drugiego etapu 76. edycji wyścigu. Podobnie było w ubiegłym roku, a także przed dwoma laty, kiedy to Tarnowskie Góry zdobyły miano Najpiękniejszego Miasta Tour de Pologne w kategorii miasta startowego. W przedostatni weekend września mieszkańcy Tarnowskich Gór po raz kolejny będą mieli okazję do sportowego święta, tym razem w postaci Wyścigu po Zdrowie.

Rodzinny piknik przez dwa dni będzie promował zdrowie i aktywność prezentując wszystkim chętnym praktyczne sposoby na to, by w pełni cieszyć się życiem. Pojawi się więc specjalny showroom Carrefour, Sponsora Głównego Wyścigu po Zdrowie, w którym specjaliści doradzą w kwestiach żywieniowych, zaproponują odpowiednią dietę, a przede wszystkim pokażą czym jest zdrowa żywność. To część Act For Food, czyli globalnego programu konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. Produkty ze zdrowej półki, oryginalne przepisy i degustacje, które za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Nie mniej popularne są badania profilaktyczne, a te – choćby pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu – będzie można przejść w mobilnej przychodni Medicover. Dodatkowo w strefie dla dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Nie zabraknie także rowerowych aktywności z Mikro Tour de Pologne na czele. To wyścig na trenażerach, który odwzorowywany jest na specjalnej makiecie z mikro kolarzami. A kto będzie chciał pobić czas Czesława Langa lub spróbować sił w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach, ten powinien odwiedzić Strefę Wyzwań. Stamtąd blisko już do mobilnego muzeum Tour de Pologne, wyjątkowego miejsca, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliża fenomen kolarstwa i historię naszego narodowego wyścigu. Cenne eksponaty i multimedialne prezentacje przenoszą w świat peletonu i oprócz zabawy także edukują.

Podczas Wyścigu po Zdrowie w Tarnowskich Górach zaprezentuje się również Polski Czerwony Krzyż, na którego stoisku będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, a także Soudal, który przygotuje stoisko ze swoimi produktami. Dodatkową atrakcją będą food trucki, a w niedzielę także Zlot Pojazdów Zabytkowych. Szykuje się wspaniała zabawa i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. 

Sponsorem Głównym Wyścigu po Zdrowie jest Carrefour Polska, Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKP Intercity, Soudal, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest, ReShape i Saltic Resort & Spa, a Partnerami Medycznymi Medicover, Rehasport Clinic oraz Narodowe Centrum Krwi. Organizatorami Wyścigu po Zdrowie są Lang Team oraz Promokraft.

 

ATRAKCJE i PROGRAM
Strefa zdrowia z Medicover i Rehasport Clinic 10:00 – 18:00
Bezpłatne badania profilaktyczne, pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru
Analiza masy składu ciała
Badanie wad postawy
Badanie wydolności fizycznej, sprawności oddechowo – krążeniowej
Wykład i demonstracja „Bike Fitting” (15-20 min., 3-4 razy dziennie)
Wykład i demonstracja „Profilaktyka bólu pleców” (15-20 min., 3-4 razy dziennie)
Wykład i demonstracja „Ergonomia siedzącego miejsca pracy – dzieci i dorośli” (15-20 min., 3-4 razy dziennie)
Wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą dla grup 10-15 osób

Strefa PCK 10:00 – 18:00
Pokazy pierwszej pomocy
Akcje promujące krwiodawstwo

Strefa showroom Carrefour 10:00 – 19:00
Bezpłatne porady dietetyczne
Degustacja produktów „Zdrowa Półka”
Zwiedzanie showroom
Konsultacje żywieniowe

Strefa wyzwań 10:00-19:00
Pobij czas Czesława Langa na trenażerach
Grand Prix Wyścig po Zdrowie na trenażerach
Wyścig na rowerach typu mini bike

Muzeum Tour de Pologne 10:00-19:00
Unikalne eksponaty
Historyczne rowery
Medal i rower olimpijski Czesława Langa
Prezentacje multimedialne
Pierwszy rower na ziemiach polskich

Mikro Tour de Pologne Amatorów 10:00-19:00
– zdobądź najlepszy czas na interaktywnej makiecie
Indywidualna jazda na czas w rożnych kategoriach wiekowych
Dekoracja zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych – sobota 18:30

Strefa wystawców 10:00 – 19:00
Atrakcje przygotowane przez Partnerów
Poczęstunki dla Gości odwiedzających strefy
Prezentacje produktów Partnerów

Strefa ReShape piątek: 10:00-19:00
Maratony rowerowe (14:00 i 17:00)
Challenge na rowerkach spinningowych

Więcej informacji: http://wyscigpozdrowie.pl

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.