Tarmilo: rozbiórka głównego budynku – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarmilo: rozbiórka głównego budynku

Drukuj stronę
Drukuj

Rozbiórka głównego budynku Tarmilo rusza w poniedziałek 30 września. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu w najbliższej okolicy ulicy Opolskiej.

W poniedziałek 30 września zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu w obrębie ulic Opolskiej, Wajdy i Ratuszowej. Pierwsza z ulic na odcinku szerokości Tarmilo zostanie zamknięta, ulice Wajdy i Ratuszowa z uwagi na to, że nie będzie nich wyjazdu, staną się dwukierunkowe (obecnie można nimi jeździć tylko w jednym kierunku).
Na Opolskiej po jednej stronie – o ile prace na to pozwolą – będzie przejście dla pieszych, jeśli rozmiar i rodzaj prac będą tego wymagały, ze względów bezpieczeństwa może nie być przejścia (wtedy dojściem dla mieszkańców okolicznych domów kierować będą budowlańcy).
Zaplanowany czas wykonania rozbiórki to miesiąc, wykonawca zapowiada, że ukończy prace znacznie szybciej. Utrudnienia spowodowane są przystąpieniem do rozbiórki największego, widocznego od ul. Opolskiej budynku po dawnym Tarmilo.

Przypominamy, że w jego miejscu docelowo planowana jest budowa kompleksu handlowo-kulturalnego, zaraz po rozbiórce zakupionych przez miasto obiektów urządzony zostanie tam (najpewniej w przyszłym roku) parking. Wspomniany kompleks to wielomilionowa inwestycja, dla której realizacji miasto będzie w przyszłych latach szukało partnerów prywatnych.

O planach związanych z obiektami planowanymi w miejscu Tarmilo więcej tu.

O rozbiórce pisaliśmy m.in. : tu i tu

Z budynku od ulicy Opolskiej zniknęły już zabezpieczające i maskujące kurtyna.
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.