Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

13. rok akademicki UTW

Drukuj stronę
Drukuj

Trzynasty już rok akademicki zainaugurowali dziś studenci Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystość odbyła się w Centrum Sztuki i Rzemiosła Dawnego w Kompleksie Zamkowym „U Wrochema” w Starych Tarnowicach. – Życzę Wam wilczego apetytu na życie i odkrywania nowych nieznanych smaków – życzyła seniorom uczącym się na UTW prezes organizacji Magdalena Latacz.

– Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary, czy to w wieku dwudziestu, czy osiemdziesięciu lat. Każdy, kto kontynuuje naukę, pozostaje młody – powiedział Henry Ford, założyciel słynnej fabryki samochodów. Im dłużej będziemy się uczyć – tym dłużej będziemy młodzi. A żeby Wam posłodzić tę naukę dziś Urząd Miejski przygotował dla każdego po lizaczku – mówił z kolei burmistrz Arkadiusz Czech.

W uniwersyteckie szeregi przyjęto podczas uroczystości 55 nowych studentów, którym indeksy wręczył burmistrz. Odśpiewano – jak na uczelnię wyższą przystało – Gaudeamus Igitur. Zgromadzeni wysłuchali też wykładu panelowego zatytułowanego: Różne koncepcje szczęścia.

Przypomnijmy – Uniwersytet Trzeciego Weku to największe, działające w naszym mieście, stowarzyszenie. Nauki pobiera tu ponad 500 studentów. 

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.