Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tour de Pologne, emocje i haubica Goździk

Drukuj stronę
Drukuj

Najlepsi kolarze świata znów pojawili się w Tarnowskich Górach. W niedzielę 4 sierpnia z miasta gwarków wystartował drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. To był prawdziwy raj dla sprinterów, który zakończyła meta w Katowicach.

Na starcie tegorocznego Tour de Pologne pojawiło się ponad 200 zawodników z 24 kolarskich ekip. Po raz kolejny jeden z etapów rozpoczął się w Tarnowskich Górach. Wokół rynku oraz na ulicach ustawiły się prawdziwe tłumy, które dumnie reprezentowały swoje miasto. Tegoroczny drugi etap Tour de Pologne liczył 153 kilometry. Płaski teren był prawdziwym rajem dla sprinterów. Największe wsparcie ze strony kibiców otrzymali oczywiście kolarze reprezentacji Polski oraz polskiej grupy CCC.

Polscy kolarze jeżdżą dziś w wielu najlepszych teamach na świecie. W grupie Bora startują Maciej Bodnar oraz Rafał Majka. Zdobycie autografu tego drugiego było dla wielu kibiców celem numer jeden.

Podczas zeszłorocznego wyścigu przez błąd marshalla, peleton ominął pętlę po Tarnowskich Górach. W tym roku pomyłka już nie mogła się powtórzyć, ale dla pewności na rondzie w centrum miasta postawiono haubicę Goździk, a fascynaci militariów ze Śląskiej Fundacji Pasjonatów Techniki Militarnej “Garnizon Górnośląski” dodatkowo wskazywali obsłudze wyścigu prawidłowy kierunek jazdy. 

– To miał być taki nasz żarcik skierowany do Czesława Langa. Szefowi Lang Teamu dowcip przypadł do gustu, a co najważniejsze – mieszkańcom – mówi Piotr Korab, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. 

Na doskonałą organizację złożyła się nie tylko praca Lang Team, ale także urzędu miasta w Tarnowskich Górach, organizacji pozarządowych oraz służb mundurowych. Główny trzon zabezpieczenia wyścigu tradycyjnie stanowili policjanci z Komendy Powiatowej w Policji w Tarnowskich Górach (szczególnie funkcjonariusze ruchu drogowego), wolontariusze: strażacy OSP z terenu całego powiatu tarnogórskiego, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Bractwa Kurkowego. Dodatkowo imprezę medycznie zabezpieczyli poza lekarzami harcerze z Hufca Tarnogórskiego ZHP. To w sumie aż 400 osób!!! Serdecznie Wam dziękujemy!!!! ?

Wyścig jak co roku poprzedziły imprezy towarzyszące: Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna Śladami Tour de Pologne (wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników – 510 kolarzy) oraz Tour de Park dla najmłodszych rowerzystów, na starcie którego pojawiła się niespotykana dotąd liczba uczestników – aż 320! 

Galeria

Zobacz nasze transmisje live:

Tour de Pologne w Tarnowskich Górach 2019 konferencja prasowa.

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 4 sierpnia 2019

 

Tour de Pologne w Tarnowskich Górach 2019 – runda honorowa ?‍♂️

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 4 sierpnia 2019

Nasza transmisja live i zdjęcia z Tour de Park:

Tour de Park 2019 ?‍♂️?‍♀️?

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Sobota, 3 sierpnia 2019

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.