Tarmilo: dziś zaczęła się rozbiórka – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarmilo: dziś zaczęła się rozbiórka

Drukuj stronę
Drukuj

Wyburzaniem niższych budynków kompleksu (leżących bliżej ulicy Sobieskiego) rozpoczęła się dziś (6.08) rano rozbiórka obiektów po byłych zakładach odzieżowych Tarmilo. Prace potrwają do listopada, w ich czasie mieszkańcy najbliższej okolicy mogą spodziewać się hałasów, wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych i kurzu.

– Za utrudnienia i niedogodności z góry przepraszamy prosząc o zrozumienie – mówi Radosław Czajka, naczelnik miejskiego Wydziału Inwestycji i Remontów dodając, że wykonawca będzie starał się owe uciążliwości możliwie minimalizować.

Warte 2 170 000 zł prace rozbiórkowe potrwają wg planu do listopada.

Najbardziej znany i kojarzony z Tarmilo duży budynek stojący przy ul. Opolskiej zacznie znikać najprawdopodobniej we wrześniu. Po zakończeniu rozbiórki obiektu, który został przed dwoma laty wykupiony przez miasto, teren zostanie – tymczasowo – zagospodarowany na parking wraz z ławkami i ukwieconymi donicami. Docelowo gmina, wspólnie z partnerem prywatnym, zamierza stworzyć w jego miejscu centrum kulturalno – rozrywkowe. Mają znaleźć się w nim m.in. muzeum, sala widowiskowa, księgarnia, hotel, spa, restauracja z zielenią na dachu oraz parking podziemny.

Na razie w miejscu po wyburzonym Tarmilo zaprojektowano parking, na który będzie można wjechać od ulic Sobieskiego i Opolskiej. Oprócz stworzenia 59 wybrukowanych miejsc parkingowych oraz 6 dodatkowych przy ulicy Wąskiej, która kiedyś łączyła Opolską i Sobieskiego a teraz zostanie odtworzona. Teren będzie oświetlony.

Tak jak zapowiadaliśmy, prace rozbiórkowe rozpoczynają się od wyburzenia małych budynków z tyłu zakładu, które zlokalizowane są od strony ulicy Sobieskiego. Wraz z rozwojem prac mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców oraz pieszych. Przede wszystkim przestanie być możliwe parkowanie pod obiektem Tarmilo, czasowo w jego okolicy może też zostać zamknięty ruch.

Ruszyło wyburzanie Tarmilo… ?‍♂️?

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Wtorek, 6 sierpnia 2019

O Tarmilo pisaliśmy m.in. tu i tu.

Projekt tymczasowego zagospodarowania terenu po Tarmilo
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.