Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR

Drukuj stronę
Drukuj

Już w najbliższą niedzielę – 4 sierpnia zapraszamy do Tarnowskich Gór na start II etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour! Start rundy honorowej wyścigu nastąpi z tarnogórskiego Rynku o 14.45, start ostry z ulicy Krakowskiej – 14.55. Peleton przejedzie przez 10 dzielnic naszego miasta. Szczegółowy przebieg na załączonych mapach!

Z okazji startu II etapu 76. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór jeszcze w piątek zapraszamy rowerzystów na 95. Tarnogórską Rowerową Masę Krytyczną, która przejedzie śladami Tour de Pologne. Dla uczestników wydarzenia, jak co roku, przygotowaliśmy koszulki! Start z tarnogórskiego Rynku o godz. 18.00. Szczegóły w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/659843491160876/

Z kolei w sobotę zapraszamy najmłodszych do startu w piątym już Tour de Park. Wyścigi rozpoczną się 3 sierpnia o godz. 11.00 w Parku Miejskim. Zgłoszenia przyjmuje będzie od 30 lipca do 2 sierpnia – osobiście lub telefonicznie – Referat Sportu i Zdrowia (ul. Sienkiewicza 2 – tel. 32 39 33 746). Zawody przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Szczegóły: https://tarnowskiegory.pl/2019/07/tour-de-park-po-raz-piaty/

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. W wyścigu wystartują wszystkie zawodowe grupy należące do UCI World Teams, oraz cztery drużyny z dzikimi kartami.

Peleton z gwiazdami światowego kolarstwa pokona siedem etapów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej 9 sierpnia. W tym roku Tour de Pologne włącza się w obchody stulecia polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasz narodowy wyścig rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń” i w sposób szczególny nawiązuje do olimpijskich medalistów w kolarstwie: Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Tour de Pologne Amatorów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kolarskich w naszym kraju. Co roku w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej spotyka się około dwóch tysięcy miłośników kolarstwa, aby wspólnie wystartować i rywalizować na rundzie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tegoroczny Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia, to 58 kilometrów bardzo wymagającej trasy z podjazdami na Ścianę BUKOVINA, Ścianę HARNAŚ, czy Rusiński Wierch. Na starcie tradycyjnie pojawi się wielu kolarskich mistrzów z Czesławem Langiem na czele.

KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE

Jedną z imprez towarzyszących 76. Tour de Pologne UCI World Tour jest Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszy nam od 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie.  Od poprzedniego sezonu Mini Tour de Pologne jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.  W sześciu miastach odbędą się parady rowerowe dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup rozgrywany w kategoriach Żak i Młodzik. W obu przypadkach młodzi kolarze będą pokonywać fragment trasy „dorosłego” Tour de Pologne.

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z tym, że tegoroczny wyścig obejmuje 10 dzielnic miasta utrudnienia będą praktycznie w obrębie całego miasta. Szczególne dotyczyć będą one: DK 11, DK 78, dróg powiatowych: Piłsudskiego, Pokoju, Częstochowskiej, Grzybowej, Kościelnej, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich, Starowapiennej, Pastuszki, Janasa, Pyskowickiej, dróg w gminie Zbrosławice: ul. Wolności, Oświęcimska, Wyzwolenia, pozostałych dróg powiatowych: Repeckiej, Witosa, Żeromskiego i Bytomskiej.

Utrudnienia obejmą także drogi gminne: Tuwima, Tołstoja, Wiejską, Sielanka, Staszica, ks. H. Renka, Waliski, Dolomitów, Szczęść Boże, Staffa, Główną, Podmiejską, Topolową, Leśną, Generała Andersa i Siewierską oraz drogi wojewódzkie – 908 przy skrzyżowaniu Siewierskiej i Lasowickiej na Obwodnicy.

W ramach małej pętli w ścisłym centrum zablokowana od samego rana do godziny 18.00 będzie ulica Sobieskiego (parkowały będą tutaj pojazdy teamów).

Dodatkowo zablokowane będą ulice: Powstańców Śląskich, Opolska do Wyspiańskiego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do Zamkowej, Zamkowa i Krakowska oraz drogi dojazdowe do ul. Sobieskiego: Lelewela, Orzeszkowej, Strzelecka, ks. Józefa Wajdy.

Ulice wyłączone będą z ruchu od godz. 14.30 do 16.30. Wszystkie ulice udrożnione będą od godz. 16.30 oprócz Sobieskiego, która zablokowana będzie do godz. 18.00.

W związku zachowaniem bezpieczeństwa dla kolarzy i publiczności całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) obowiązywał będzie na wszystkich wyżej wymienionych drogach.

– Jak co roku prosimy kierowców o dostosowanie się do zakazów ruchu i parkowania na wyznaczonych ulicach, zapoznania się z planowaną organizacją ruchu oraz oznakowaniami, które będą już wcześniej zamontowane – mówi Wojciech Żmudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. – Prośbę kierujemy zarówno do tych tarnogórzan, którzy w dniu wyścigu znajdować będą się w mieście, jak i tych, którzy pozostawać będą wówczas na urlopach – zadbajcie zawczasu o odpowiednie miejsce parkowania swojego pojazdu – dodaje.

Za wszelkie utrudnienia wszystkich Mieszkańców serdecznie przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicowania najlepszym kolarzom świata!

Zapraszamy na Tour de Pologne!

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.