Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

76. TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR

Drukuj stronę
Drukuj

Już w najbliższą niedzielę – 4 sierpnia zapraszamy do Tarnowskich Gór na start II etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour! Start rundy honorowej wyścigu nastąpi z tarnogórskiego Rynku o 14.45, start ostry z ulicy Krakowskiej – 14.55. Peleton przejedzie przez 10 dzielnic naszego miasta. Szczegółowy przebieg na załączonych mapach!

Z okazji startu II etapu 76. Tour de Pologne z Tarnowskich Gór jeszcze w piątek zapraszamy rowerzystów na 95. Tarnogórską Rowerową Masę Krytyczną, która przejedzie śladami Tour de Pologne. Dla uczestników wydarzenia, jak co roku, przygotowaliśmy koszulki! Start z tarnogórskiego Rynku o godz. 18.00. Szczegóły w wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/659843491160876/

Z kolei w sobotę zapraszamy najmłodszych do startu w piątym już Tour de Park. Wyścigi rozpoczną się 3 sierpnia o godz. 11.00 w Parku Miejskim. Zgłoszenia przyjmuje będzie od 30 lipca do 2 sierpnia – osobiście lub telefonicznie – Referat Sportu i Zdrowia (ul. Sienkiewicza 2 – tel. 32 39 33 746). Zawody przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Szczegóły: https://tarnowskiegory.pl/2019/07/tour-de-park-po-raz-piaty/

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. W wyścigu wystartują wszystkie zawodowe grupy należące do UCI World Teams, oraz cztery drużyny z dzikimi kartami.

Peleton z gwiazdami światowego kolarstwa pokona siedem etapów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej 9 sierpnia. W tym roku Tour de Pologne włącza się w obchody stulecia polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasz narodowy wyścig rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń” i w sposób szczególny nawiązuje do olimpijskich medalistów w kolarstwie: Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki

TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Tour de Pologne Amatorów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kolarskich w naszym kraju. Co roku w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej spotyka się około dwóch tysięcy miłośników kolarstwa, aby wspólnie wystartować i rywalizować na rundzie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tegoroczny Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia, to 58 kilometrów bardzo wymagającej trasy z podjazdami na Ścianę BUKOVINA, Ścianę HARNAŚ, czy Rusiński Wierch. Na starcie tradycyjnie pojawi się wielu kolarskich mistrzów z Czesławem Langiem na czele.

KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE

Jedną z imprez towarzyszących 76. Tour de Pologne UCI World Tour jest Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszy nam od 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie.  Od poprzedniego sezonu Mini Tour de Pologne jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.  W sześciu miastach odbędą się parady rowerowe dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup rozgrywany w kategoriach Żak i Młodzik. W obu przypadkach młodzi kolarze będą pokonywać fragment trasy „dorosłego” Tour de Pologne.

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z tym, że tegoroczny wyścig obejmuje 10 dzielnic miasta utrudnienia będą praktycznie w obrębie całego miasta. Szczególne dotyczyć będą one: DK 11, DK 78, dróg powiatowych: Piłsudskiego, Pokoju, Częstochowskiej, Grzybowej, Kościelnej, Ks. Płonki, Powstańców Warszawskich, Starowapiennej, Pastuszki, Janasa, Pyskowickiej, dróg w gminie Zbrosławice: ul. Wolności, Oświęcimska, Wyzwolenia, pozostałych dróg powiatowych: Repeckiej, Witosa, Żeromskiego i Bytomskiej.

Utrudnienia obejmą także drogi gminne: Tuwima, Tołstoja, Wiejską, Sielanka, Staszica, ks. H. Renka, Waliski, Dolomitów, Szczęść Boże, Staffa, Główną, Podmiejską, Topolową, Leśną, Generała Andersa i Siewierską oraz drogi wojewódzkie – 908 przy skrzyżowaniu Siewierskiej i Lasowickiej na Obwodnicy.

W ramach małej pętli w ścisłym centrum zablokowana od samego rana do godziny 18.00 będzie ulica Sobieskiego (parkowały będą tutaj pojazdy teamów).

Dodatkowo zablokowane będą ulice: Powstańców Śląskich, Opolska do Wyspiańskiego, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Legionów do Zamkowej, Zamkowa i Krakowska oraz drogi dojazdowe do ul. Sobieskiego: Lelewela, Orzeszkowej, Strzelecka, ks. Józefa Wajdy.

Ulice wyłączone będą z ruchu od godz. 14.30 do 16.30. Wszystkie ulice udrożnione będą od godz. 16.30 oprócz Sobieskiego, która zablokowana będzie do godz. 18.00.

W związku zachowaniem bezpieczeństwa dla kolarzy i publiczności całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) obowiązywał będzie na wszystkich wyżej wymienionych drogach.

– Jak co roku prosimy kierowców o dostosowanie się do zakazów ruchu i parkowania na wyznaczonych ulicach, zapoznania się z planowaną organizacją ruchu oraz oznakowaniami, które będą już wcześniej zamontowane – mówi Wojciech Żmudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. – Prośbę kierujemy zarówno do tych tarnogórzan, którzy w dniu wyścigu znajdować będą się w mieście, jak i tych, którzy pozostawać będą wówczas na urlopach – zadbajcie zawczasu o odpowiednie miejsce parkowania swojego pojazdu – dodaje.

Za wszelkie utrudnienia wszystkich Mieszkańców serdecznie przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicowania najlepszym kolarzom świata!

Zapraszamy na Tour de Pologne!

TDP_ETAP2

Tour de Pologne 2019 stage 2 will lead us through vigorous cities of Silesia, from Tarnowskie Góry to Katowice, for another amazing sprint, one of the fastest ones in UCI World Tour.Drugi etap 76. Tour de Pologne poprowadzi nas przez pełne energii śląskie miasta. Z Tarnowskich Gór do Katowic, gdzie czeka nas kolejny pojedynek rewolwerowców peletonu, jeden z najszybszych sprintów w kalendarzu UCI World Tour. 🏆2018 Pascal Ackermann2017 Sacha Modolo2016 Fernando Gaviria - Fanpage2015 Matteo Pelucchi2014 Jonas Van Genechten2013 Taylor Phinney2012 Aidis Kruopis2011 Marcel Kittel2010 Jauheni HutarowiczCarrefour TAURON Polska Energia LOTTO. Radość wygrywania Grupa LOTOS Tissot Studio55

Opublikowany przez Tour de Pologne Wtorek, 16 kwietnia 2019

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.