Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą

Drukuj stronę
Drukuj

Informujemy, że istnieje możliwość składania wniosków przez rolników o wyszacowanie strat spowodowanych przez długotrwałą suszę w uprawach rolnych. Zgodnie raportem nr 6 opracowanym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach w okresie od 11 maja do 10 lipca 2019 roku na terenie gminy Tarnowskie Góry stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej w glebach kategorii I w uprawach rzepaku i rzepiku.

Aktualne informacje na temat zagrożenia suszą na terenie gminy Tarnowskie Góry dostępne są w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/2413041/.

Wobec powyższego rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach objętych suszą mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Wypełnione wnioski należy składać  w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach. Dodatkowe informacje uzyskać można w Wydziale Ochrony Środowiska przy ul. Sienkiewicza 2.

Wzór wniosku o oszacowanie szkód można pobrać  poniżej. Wnioski dostępne są również w Wydziale Ochrony Środowiska tut. Urzędu.

 

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.