Repecka – nowa nawierzchnia do sierpnia! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Repecka – nowa nawierzchnia do sierpnia!

Drukuj stronę
Drukuj

Remont tej powiatowej drogi jest wyczekiwany jak chyba żadnej innej. Dziś (2.07.) na spotkaniu w Ratuszu, w którym udział wzięli przedstawiciele władz miasta, powiatu, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz szefowie Veolii Voda i Veolii Ciepło zapadły ostateczne uzgodnienia. Prowadzone w ciągu ulicy Repeckiej prace sieciowe, związane z wymianą starego wodociągu oraz przyłączeniami okolicznych domów do sieci ciepłowniczej, zakończyć mają się do 15 lipca. Zaraz potem dyrektor ZDP ogłosi przetarg na wykonanie nowej nakładki i wzmocnienie poboczy drogi. – Droga wyremontowana zostanie na całej długości – od ulicy Niedziałkowskiego do Witosa. Ta długo wyczekiwana inwestycja, zgodnie z zapewnieniami powiatu, zakończy się w sierpniu. Miasto wspiera finansowo remont drogi – informuje Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Przypomnijmy – w marcu tego roku tarnogórska Rada Miejska przekazała 1,2 miliona złotych na remonty i inwestycje na drogach powiatowych leżących na terenie miasta. W wyniku porozumienia z Powiatem Tarnogórskim, wykonana została już nakładka na ulicy Mickiewicza, remontu doczeka się ulica Górnicza oraz właśnie Repecka.

– To kolejny rok, kiedy dołożyliśmy powiatowi do dróg, bo zależy nam na komforcie mieszkańców i jesteśmy świadomi, że powiaty – niedofinansowane w całej Polsce z powodów błędów systemowych – nie są w stanie realizować dużych inwestycji bez pomocy gmin – komentuje Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.