Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Gwarki 2019 – zobaczcie program!

Drukuj stronę
Drukuj

– Gwarki są inne niż jakakolwiek impreza. To nie są typowe Dni Miasta – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz miasta. – Inni naśladują pochody, korowody. Tarnogórski pochód jest nie do podrobienia. To lata doświadczeń, tradycji, wyrobiona publiczność. Zadbajmy, żeby Gwarki zawsze były inne – dodaje. Dziś w Ratuszu zaprezentowano program tegorocznych Gwarków. Gwiazdami wydarzenia będą m.in. Margaret, Nosowska, The Dumplings oraz Electric LIght Orchestra by Phil Bates & Band.

Od kilku lat Gwarki zaczną się wystawą w Kościele Ewangelickim. W ramach projektu ART.ERIA.TG zobaczymy prace tarnogórzanki Marty Czarneckiej. Wśród licznych imprez towarzyszących znajdą się: wystawa filatelistyczna, turniej brydża, festyn „Postaw na rodzinę” (uwaga: tym razem odbędzie się pod TCK), Kiermasz Sztuki i Rzemiosła na Placu Wolności.

– Pochód gwarkowski jak co roku wyruszy w niedzielę o godz. 11.00 spod Jednostki Wojskowej.  Część historyczną z roku na rok wzbogacamy nowymi postaciami. W tym roku dołączą do nich  senator Józefa Bramowska – propagatorka polskości na Śląsku oraz pisarka i poetka Irma Sedlaczek – prawnuczka założyciela najsłynniejszej tarnogórskiej winiarni – Johanna Sedlaczka – informuje Tomasz Gwóźdż z Tarnogórskiego Centrum Kultury.  

– Program jest różnorodny, jak zawsze dostosowany dla każdej grupy wiekowej – mówi  Marta Burian z TCK. – Imprezę zakończymy koncertem Electric LIght Orchestra by Phil Bates & Band, liczymy na wspaniałą zabawę oraz że będzie to świetne wydarzenie międzypokoleniowe – dodaje. 

Ruszyła też strona internetowa Gwarków – https://gwarki.tarnowskiegory.pl.

– Chcemy by w takim kształcie strona towarzyszyła Gwarkom przez kolejne lata – mówi Mateusz Klimaj z firmy V-intal, która przygotowała witrynę. – Zależało nam na aplikacji internetowej, by można było mieć program zawsze pod ręką. W zeszłym roku prawie z witryny skorzystało 30 tysięcy osób, a 70 procent z nich to użytkownicy telefonów – dodaje.

Strona umożliwia również zlokalizowanie ważnych punktów – toalet, punktu medycznego, czy parkingów. Te z kolei wyznaczono za Halą Targową, II LO im. S. Staszica oraz za Gastronomikiem. To nie wszystko – jesteśmy w trakcie ustalania dodatkowych punktów. 

Trzeci rok z rzędu na ul. Dolnej odbędzie się Zlot Food Trucków. Natomiast dla wygody pieszych i widzów w obrębie Rynku zlokalizowanych będzie mniej punktów gastronomicznych. 

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.