Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

W Pniowcu nowe władze

Drukuj stronę
Drukuj

Ponad 17 lat lat temu został wybrany sołtysem Pniowca, a od 2003 roku był Przewodniczącym Zarządu Dzielnicy. Franciszek Nowak zrezygnował wczoraj ze swojej funkcji, a jego rolę przejęła Monika Siwy. – Od początku mówiłem, że jeżeli kiedyś zauważę, że moja praca nie daje takich efektów jakie byście oczekiwali i ja sam, to odejdę, bo nikt nie powinien być przywiązany do żadnej funkcji – mówił podczas wczorajszego spotkania Rady Dzielnicy Pniowiec z mieszkańcami i władzami miasta.

Okres pełnienia funkcji przez Franciszka Nowaka obfitował szeregiem projektów w infrastrukturę dzielnicy, a jednym z największych była budowa kanalizacji. – Nie było by tego wszystkiego, gdyby nie ludzie, z którymi przyszło mi współpracować – kolejni burmistrzowie, radni Rady Miejskiej, jak i kolejne Rady Dzielnicy Pniowiec – podkreślił.

W skład nowej Rady Dzielnicy weszli: Łukasz Bursig, Tomasz Franke, Adam Gruca, Marcin Gwoździewicz, Marcel Gwóźdź, Beata Kandzia, Magdalena Kuc, Agnieszka Kwiecińska, Jerzy Siwy, Henryk Szudlo, Katarzyna Świderska, Honorata Świętek, Jan Wolnik i Kamil Wolnik. 

Podczas spotkania mówiono m.in. o podłączeniach do kanalizacji. Wszystkie umowy muszą być zawarte do końca września, aby gmina mogła otrzymać kolejną transzę pieniędzy unijnych. Rozmawiano również m.in. o projektowaniu kanalizacji w ulicy Siwcowej – możliwy rok wykonania. Resztę spotkania wypełniły postulaty dotyczące budowy dróg w dzielnicy (ul. Łąkowa, Na glinkach, Poczty Gdańskiej). 

_ Cały program budowy dróg przygotowany przez gminę opiewał na 160 mln zł, jednak najpierw w tych drogach trzeba wykonać kanalizację deszczową, która jest zwykle droższa niż wykonanie samej drogi – przypomniał burmistrz Arkadiusz Czech. 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.