UTW rockowo na zakończenie XII roku akademickiego – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

UTW rockowo na zakończenie XII roku akademickiego

Drukuj stronę
Drukuj

Koncertem z cyklu “Muzyka łączy pokolenia” tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny – dwunasty już rok akademicki. Wystąpili: Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach pod dyrekcją Alicji Pacześniak- Słoty z repertuarem klasycznym oraz zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku “Ag-ie” (srebro) pod dyrekcją Izabeli Lysik – Różańskiej z repertuarem rockowym.

– U nas nie ma sesji, jest tylko radość studiowania i wieczna młodość – mówiła przed koncertem Magdalena Latacz, prezes uniwersytetu.  – Poza wykładami bierzemy udział w wydarzeniach sportowych, wycieczkach krajoznawczych, w tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych i zorganizowaliśmy wernisaż w miejskiej bibliotece. Na Juwenaliach w Warszawie zgarnęliśmy prawie wszystkie główne nagrody wraz z grand prix – przypomniała prezes. 

Jak zawsze z życzeniami dla seniorów przybył burmistrz Arkadiusz Czech. – Przypomnę mój ulubiony ostatnio cytat z Churchila – mądry uczy się stale, głupi wcale. Życzę Wam byście w tej formule organizacyjnej mogli uczyć się stale – do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówił burmistrz. 

Tarnogórski jest najliczniejszą organizacją pozarządową w mieście, zrzesza około 500 seniorów, 15 % to mężczyźni. 

Galeria

Koncert UTW na zakończenie roku akademickiego

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.