Uczestnicy Rowerowego Maja z medalami i nagrodami! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Uczestnicy Rowerowego Maja z medalami i nagrodami!

Drukuj stronę
Drukuj

Ponad 300 dzieci z 6 placówek wzięło udział w pierwszej edycji, organizowanego przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta, Rowerowego Maja. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Najlepszą szkołą w rowerowych zmaganiach okazał się: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Pniowcu, gdzie uczy się 11 dzieci z największą ilością dni z przejazdami. Najlepszą klasą okazała się VIII A z ZSP 2 Pniowiec z frekwencją 91,43%. Dziś (22.06.) podczas Pikniku Policyjnego na Rynku wręczyliśmy nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom akcji.

Nagrodami w konkursie były kaski, liczniki rowerowe oraz medale ufundowane przez Urząd Miejski. Lampki rowerowe ufundowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która była partnerem akcji. Nagrody trafiły nie tylko do dzieci. Czek wysokości 3000 zł trafił do ZSP 2 w Pniowcu na budowę stojaków rowerowych.
– Wydarzenie organizowaliśmy po raz pierwszy, dlatego wzięło w nim udział tylko sześć szkół. W przyszłym roku ilość placówek i dzieci biorących udział w akcji na pewno będzie jeszcze większa – mówił Piotr Korab, oficer rowerowy miasta.
Wyniki konkursu: https://tarnowskiegory.pl/2019/…/rowerowy-maj-dobiegl-konca/

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.