Tarmilo – jutro umowa na rozbiórkę – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarmilo – jutro umowa na rozbiórkę

Drukuj stronę
Drukuj

Jutro podpisana zostanie warta 2 170 000 zł umowa na rozbiórkę budynku po byłych zakładach odzieżowych Tarmilo. Do 5 miesięcy moloch zniknie z powierzchni ziemi. Póżniej teren zostanie zagospodarowany na parking wraz z ławkami i ukwieconymi donicami.

Prace rozpoczną się od wyburzenia małych budynków z tyłu zakładu, które zlokalizowane są od strony ulicy Sobieskiego. Wraz z rozwojem prac mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców oraz pieszych. Przede wszystkim przestanie być możliwe parkowanie pod obiektem Tarmilo, czasowo może też zostać zamknięty ruch. 

W miejscu po wyburzonym Tarmilo powstanie parking, na który będzie można wjechać od ulic Sobieskiego i Opolskiej. Projekt przewiduje stworzenie 59 wybrukowanych miejsc parkingowych. Dodatkowych 6 miejsc powstanie przy ulicy Wąskiej, która kiedyś łączyła Opolską i Sobieskiego, i  zostanie odtworzona. Teren będzie oświetlony i wyposażony w ławeczki i donice z kwiatami. 

 

Wcześniej pisaliśmy o Tarmilo m.in tutaj:

Co po Tarmilo? Nowoczesne centrum i maszyna parowa!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.