Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Puchar Śląska Nordic Walking – przez Pniowiec z kijkami!

Drukuj stronę
Drukuj

Dziś (16.06.) w Tarnowskich Górach, a konkretnie nad Pniowieckim Zalewem, odbył się pierwszy Puchar Górnego Śląska w ramach Pucharu Regionalnego Polskiej Federacji Nordic Walking. Zawody rozegrano na dwóch dystansach, dla których przygotowano leśne trasy. Najmłodsi mogli wystartować w kategori mininordicwalking. Z kijkami przez Pniowiec przemaszerowało 309 uczestników wydarzenia, którzy do Tarnowskich Gór przyjechali z różnych stron Polski!

Organizatorem wydarzenia byli: Polska Federacja Nordic Walking oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, gospodarzem technicznym zaś – klub sportowy UKS UNIA Strzybnica. Organizatorzy przygotowali leśną trasę, idealną do uprawiania nordic walking. 

Wystartować mogli wszyscy, pasjonaci, amatorzy i sportowcy uprawiający nordic walking.

– Tarnowskie Góry nazywane są srebrnym miastem, a z pewnością to miasto ludzi o złotych sercach. Proponując burmistrzowi miasta organizację tego przedsięwzięcia pokazaliśmy, jak bardzo profesjonalnie zorganizowane są nasze zawody, jak duże jest zainteresowanie wydarzeniem oraz, że biorą w nim udział tacy wspaniali, uśmiechnięci, sympatyczni i barwni ludzie jak wy – mówił organizator Leszek Kot, koordynator i sędzia Polskiej Federacji Nordic Walking przed ceremonią wręczenia nagród.

Były to pierwsze śląskie zawody w cyklu Pucharu Regionalnego, skupiającego się do tej pory głównie w centralnej i północnej Polsce. Były więc szansą dla tych, którzy chcieli spróbować pucharowych emocji i sprawdzić się w sędziowanej rywalizacji, a dotąd spora odległość stanowiła przeszkodę. Z pewnością stanowiły więc ogromną atrakcję dla tarnogórzan licznie uprawiających ten sport. 

Wyniki pucharu: http://wyniki.b4sport.pl/puchary-regionalne-nordic-walking-2019/m278.html

Galeria

Mininordicwalking dla najmłodszych

W Pucharze Górnego Śląska Nordic Walking mieli możliwość wystartować też najmłodsi zawodnicy 😍 Mininordicwalking!

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Niedziela, 16 czerwca 2019
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.