Młodzi i bezpieczni – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Młodzi i bezpieczni

Drukuj stronę
Drukuj

Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczono dziś uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, biorącym udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Na Sali Sesyjnej z dziećmi i młodzieżą spotkali się przedstawiciele władz miast Tarnowskie Góry, Kalety oraz Policji.

– Udział w konkursie tego typu na pewno wam się przyda. Znajomość przepisów ruchu drogowego to podstawa i przydaje się nieustannie. Możecie też mieć na oku, jak za kółkiem samochodu radzą sobie wasi rodzice – zwrócił się do uczniów Damian Stadler z Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach

W kategorii szkół podstawowych w konkursie brały udział dzieci w przedziale wiekowym 10-12 lat i dzieci starsze. W tej kategorii należało rozwiązać test i pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych odpowiadała dodatkowo na pytania z budowy pojazdów mechanicznych.

–  To czego nauczycie się teraz, z pewnością zaprocentuje już niebawem, na przykład w czasie zdawania egzaminu na prawo jazdy – powiedział do uczestników Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

W kategorii szkół podstawowych w przedziale wiekowym 10-12 lat, miejsce drugie zajęła tarnogórska Szkoła Podstawowa nr 11, miejsce pierwsze zdobyła Szkoła Podstawowa nr 10.

W kategorii szkół podstawowych miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaletach, miejsce drugie Szkoła Podstawowa nr 13, a miejsce pierwsze Szkoła Podstawowa nr 10.

W kategorii szkół średnich, drugie miejsce zajęło WZS Technikum nr 5 z Tarnowskich Gór, a zaszczytne miejsce pierwsze przypadło w udziale Zespołowi Szkół Kształcenia Rolniczego z Nakła Śląskiego. W konkursie przyznano również nagrody indywidualne.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.