Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Tarnogórskie Muzeum z wyróżnieniem

Drukuj stronę
Drukuj

Muzeum w Tarnowskich Górach zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku 2018.

Wyróżnienie dla Muzeum w Tarnowskich Górach przyznano w kategorii „wystawy” za ekspozycję „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”, prezentowaną w tarnogórskim muzeum od grudnia 2017 do maja 2018 roku. Kuratorami wystawy byli dr Krzysztof Gwóźdź i Zbigniew Gołasz (Oddział IPN w Katowicach). Dyrektor Beata Kiszel wraz z twórcami ekspozycji odebrali dyplom z rąk Wicemarszałka Wojciecha Kałuży podczas uroczystości rozdania nagród, która odbyła się 21 maja br. w Muzeum Miejskim w Żorach.

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.