Studenci-seniorzy opanowali na dwa dni Tarnowskie Góry (zdjęcia+film) – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Studenci-seniorzy opanowali na dwa dni Tarnowskie Góry (zdjęcia+film)

Drukuj stronę
Drukuj

“Panie Burmistrzu klucze daj! Otwórz nam bramy do Miasta Gwarków – chcemy się bawić bo już maj!” zaśpiewali na koniec pochodu, który zainaugurował wczorajsze otwarcie Tarnogórskich Juwenaliów Seniorów jego oczestnicy.

Imprezę po raz pierwszy zorganizował tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Łatwo nie było, albowiem burmistrz Arkadiusz Czech “za darmo” klucza oddać nie chciał. W końcu jednak uległ, ale zadał studentom muzyczną zagadkę. Po jej odśpiewaniu pod Ratuszem zaczęły się śpiewy, tańce i zabawa, która potrwa do jutra m.in. w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach.
– Tak wielkiej władzy nad miastem jeszcze nie mieliśmy – musimy się zastanowić czy oddać te klucze – żartowała Magdalena Latacz, szefowa Uniwersytetu. Po odtańczeniu poloneza studenci wraz z gości m.in. z Piekar Śląskich tanecznym oczywiście krokiem przenieśli się do Zamku.

Relacja filmowa: https://www.facebook.com/um.tarnowskiegory/videos/322767485070040/?eid=ARAsSnt4xVuV1NssnBRHz01nroIEuH01l2r_CdlCgSw-itqH6CTGpUMbQsH-lyHJZUOSXhizOjN-jero

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.