Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Strażackie święto w Rybnej

Drukuj stronę
Drukuj

Jak co roku w pałacu w Rybnej, odbyła się uroczystość będąca okazją do docenienia pracy tych, którzy niejednokrotnie ryzykując wszystkim – ratują nasze życie, zdrowie i dobytek. Strażacy – zarówno zawodowi jak i ochotnicy, obchodzili dziś swoje święto. Uroczystość, którą swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, połączono z nadaniem odznaczeń i awansów najbardziej zasłużonym strażakom.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: druh Zbigniew Całka z OSP Ożarowice, druh Dariusz Chludziński z OSP Świętoszowice, druh Zbigniew Kozieł z OSP Ożarowice oraz druh Karol Szabo z OSP Pniowiec.
– Kto pomaga jest oczekiwany – słowami Hugo von Hofmannsthala rozpoczął swoje przemówienie burmistrz Arkadiusz Czech. – To zdanie nie oznacza, że oczekujemy w każdej chwili wizyt panów w mundurach, ale oznacza, że mamy absolutną pewność i świadomość, że jesteście w takiej gotowości, iż kiedy ta pomoc będzie potrzebna – ona nadejdzie.  Ktoś powiedział kiedyś, że kunszt żeglarza poznaje się w niebezpieczeństwie – kunszt strażaka podobnie, więc trochę przekornie i przewrotnie powiem – dobrych wiatrów i wszystkiego dobrego – zakończył swoje wystąpienie burmistrz.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.