Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rybna zaprasza melomanów dużych i małych

Drukuj stronę
Drukuj

19 i 22 maja to terminy trzech kolejnych koncertów w pałacu w Rybnej. Jeden z nich skierowany jest szczególnie do dzieci.

Całoroczny cykl Rybna Dzieciom organizowany przez Pałac to spotkania z muzyką artystyczną, wprowadzające w świat piękna, pasji i wielorakich korzyści związanych ze słuchaniem i wykonywaniem muzyki, grą na instrumentach, śpiewem, tańcem – sztuką.

“Moja matka gęś” – oto tytuł kolejnego koncertu w wykonaniu wspaniałego duetu fortepianowego Ravel Piano DUO. Na tę ucztę dla najmłodszych i ich rodzin zapraszamy w niedzielę 19 maja o godz. 12.00. W programie koncertu m.in słynna suita Maurice Ravela zatytułowana właśnie “Moja matka gęś” oraz “Łabędź” Camille Saint Saensa i walce Johannesa Brahmsa a zagrają: Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska, laureatki Fryderyka 2016 oraz nominacji do tej nagrody w roku 2018 w dwóch kategoriach: Album roku – muzyka kameralna oraz Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej.

Bilety na koncert Rybna Dzieciom w cenie 5 zł na osobę do nabycia w recepcji pałacu bezpośrednio przed koncertem. Tych słuchaczy, którzy lubią łączyć wydarzenia artystyczne z przyjemnościami kulinarnymi restauracja pałacowa po koncertach zaprasza do skorzystania z oferty obiadów rodzinnych w cenie 25 zł dziecko, 35 zł osoba dorosła. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna rezerwacja: 32 284 18 37.

Po marcowej inauguracji “Opowieści muzycznych” – Vivaldim, jego czterech porach roku i tajemnicach dawnej Wenecji tego samego dnia (niedziela, 19 maja) zapraszamy na kolejny koncert z cyklu. Tym razem czeka nas mentalna podróż na farmę u stóp Gór Ngong, gdzie Karen Blixen i Denys Finch Hatton opowiadali historie i słuchali pięknej muzyki. Będziemy mieli okazję do spotkania z Schubertem i jego zjawiskową fantazją f-moll na cztery ręce, Ravelem, Chopinem oraz znakomitymi wykonawczyniami – grać dla nas będą Agnieszka Kozło oraz Katarzyna Ewa Sokołowska czyli Ravel Piano Duo.

Niedziela, 19 maja, godz. 18.00, , bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji pałacu od wtorku do niedzieli w godz.12.00 – 20.00 lub przelewem na konto: (nr konta: 12 2490 0005 0000 4520 4256 1948 – prosimy podać nazwisko i liczbę biletów oraz termin koncertu).

Na tym jednak nie koniec atrakcji muzycznych w Rybnej: 22 maja o 19.00 – w środę, Pałac zaprasza na koncert studentów Akademii Muzycznej w Katowicach w ramach projektu Fundacji Young Arts. Będzie można posłuchać utworów takich kompozytorów jak: Ysaye, Boccherini, Piazzola, de Falla, Dvorak, a zagrają wiolonczeliści: Malwina Hanna TurońGiovanni BogdanovicElżbieta SzczyrbaMichał Koziński,Zuzanna Grzelak, Martyna Kubik, oraz akordeonista Kamil Dmochowski.
Wstęp wolny – zapraszamy!

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.