Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pieniądze na fotowoltaikę jeszcze nie tym razem

Drukuj stronę
Drukuj

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwałę o zatwierdzeniu listy wniosków złożonych w ramach konkursu dotyczącego odnawialnych źródeł energii – OZE (po ponad roku od pierwotnego terminu ich złożenia), gdzie mieszkańcy miasta mogli otrzymać unijną dotację do montażu kotłów na pelet, ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Na 102 zgłoszone wnioski znaleźliśmy się na ósmym miejscu ex aequo z sześcioma innymi gminami. Dofinansowanie otrzymał jednak tylko jeden projekt przygotowany przez partnerstwo gmin reprezentowanych przez miasto Zawiercie.

W konkursie na odnawialne źródła energii dla projektów „parasolowych” (zakładających zakup instalacji przez gminę) do dyspozycji było 53 mln zł. Złożone wnioski opiewały natomiast na kwotę aż 572 mln zł. Łączny  koszt naszego projektu to 69 mln 626 tys. zł,  z czego kwota dofinansowania, o jakie się ubiegaliśmy to 52 mln 740 tys. zł.  

– Po zapoznaniu się z kartą oceny merytorycznej, będziemy szukali możliwości odwołania od oceny komisji konkursowej powołanej przez Urząd Marszałkowski – mówi Jarosław Wasążnik, kierownik miejskiego Biura Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.

Materiał, który został przygotowany do złożenia wniosku o dofinansowanie, w tym opłacone przez mieszkańców przeglądy nieruchomości, nie przepadają.

– Będą one wykorzystywane do kolejnych wniosków o dofinansowanie – mówi Wasążnik dodając, że gdy ewentualne odwołanie nie przyniesie skutku, na bazie przeprowadzonych już audytów, miasto będzie starało się pozyskać środki z innych źródeł w tym m.in. z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Lista rankingowa w załączeniu.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.