Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Pięć lat stowarzyszenia “Pomocna dłoń”

Drukuj stronę
Drukuj

Stowarzyszenie pomocy niepełnosprawnym “Pomocna dłoń”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Tarnowskich Górach obchodziło 16 maja jubileusz 5 – lecia istnienia, a tak naprawdę 5- lecia po reaktywacji, bowiem powołane zostało do życia 15 lat temu. Przy okazji jubileuszu w TCK odbył się finał Przeglądu Klasycznie Artystycznie, a uroczystość rozpoczął spektakl wyreżyserowany przez Jolantę Wronę.

Przygotowane przez Teatr Rebis i uczniów SOSW przedstawienie zatytułowane “Lotka” w piękny – artystyczny sposób – pokazało trudności, z jakimi borykają się dzieci chorujące na autyzm i ich rodzice.

– Lotka jest niezbędna, by każdy ptak mógł latać. Każdy z nas musi znaleźć taką lotkę, która pozwoli bez ograniczeń spoglądać na drugiego człowieka czasem innego, niedoskonałego – mówiła reżyserka spektaklu.

Z okazji 5 – lecia działalności stowarzyszenia Edyta Morawska, jego prezes odebrała szereg gratulacji i życzeń.  Wręczono też odznaczenia UNICEF-u “Szeryf praw dziecka”.

Stowarzyszenie “Pomocna dłoń” organizuje imprezy dla niepełnosprawnych podopiecznych, półkolonie zimowe i letnie, zajęcia sportowe, hipoterapeutyczne i dogoterapeutyczne, pikniki rodzinne, jesienną olimpiadę szkół specjalnych, rajdy pieszo – rowerowe, wycieczki, zajęcia z cyklu “Chcę być bezpieczny na drodze”, warsztaty muzyczne, kulinarne i sprawnościowe, lekcje pływania, terapię dla dzieci z autyzmem i zespołem aspergera oraz przeglądy muzyki klasycznej.

Inicjatorem reaktywacji stowarzyszenia był Roman Kurda, dyrektor SOSW. Wraz z reaktywacją organizacji powołano także punkt konsultacyjny dla dzieci z autyzmem.

Festiwal zorganizowano przy finansowym wsparciu  Gminy Tarnowskie Góry.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.