Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Osada Jana ma nową Radę Dzielnicy

Drukuj stronę
Drukuj

Od wczoraj Osada Jana ma nową Radę Dzielnicy. Przewodniczącym po raz kolejny został wybrany Stefan Wrodarczyk. Do Rady Dzielnicy weszli: Krzysztof Bergier, Agnieszka Długosz, Bożena Gonet, Julian Gonet, Grzegorz Kocot, Aleksandra Marciniak – Kleszcz, Justyna Mełgieś – Jeziorska, Jadwiga Mrugacz, Jacek Ogłodek, Andrzej Pytlik, Zbigniew Sauer, Łukasz Robak, Aleksandra Zdebel, Artur Szymocha.

Ponieważ trzy osoby otrzymały identyczną ilość głosów, do Rady Dzielnicy dzięki losowaniu wybrano dwie. W przerwie między głosowaniem, a ogłoszeniem wyników, w wypełnionej po brzegi sali Rady Dzielnicy toczyły się dyskusje na temat spraw związanych z Osadą Jana i Tarnowskimi Górami. Włodarze miasta odpowiadali miedzy innymi na pytania związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, wyjaśniono sprawę zniknięcia niektórych ławek na osiedlu – niebawem maja pojawić się nowe – dostosowane do unijnych wymogów bezpieczeństwa, poruszono również temat ścieżek rowerowych.
– Jest opracowany program funkcjonalno-użytkowy który obejmuje 70 km dróg rowerowych. Intencją programu jest to, żeby z dzielnic takich jak Osada Jana i innych można bezpiecznie, drogą rowerową, dojechać do planowanego Centrum Przesiadkowego – mówił zastępca burmistrza ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski
Kolejne spotkanie już dziś 10.05.2019 w Starych Tarnowicach.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.