Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Sportowe podsumowanie roku 2018

Drukuj stronę
Drukuj

61 stypendiów i 83 nagrody przyznano w czasie sportowego podsumowania roku 2018.

Na scenie TCK rozdano 31 nagród rzeczowych za osiągnięcia na poziomie krajowym i międzynarodowym, oraz 52 wyróżnienia za
sukcesy regionalne. Łącznie na nagrody dla sportowców wydano około 220.000 zł z czego 150.00 zł przeznaczono na stypendia, a pozostałe
70.000 na nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

W czasie sportowej gali, na widowni i scenie obecni byli sportowcy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz miasta.
– Myślę, że sport tarnogórski ma się całkiem nieźle i przede wszystkim, że się rozwija, ale pamiętajmy, że zawsze może być lepiej. Zawsze można osiągnąć więcej, ale do tego trzeba trochę popracować i tu warto przypomnieć słowa boksera, Muhammada Ali’ego, który powiedział: Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie – nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz – zwrócił się do zebranych sportowców burmistrz Arkadiusz Czech.

– Osiągamy coraz lepsze wyniki sportowe, pojawiają się nowe konkurencje, w tym roku była to wspinaczka, golf, sporty motorowodne. Gołym okiem widać w Tarnowskich Górach sport na coraz wyższym poziomie. Mają na to wpływ środki, które przeznaczamy na dotacje dla klubów sportowych (w zeszłym roku były to ponad 2 miliony zł), ale także hala sportowa i park wodny – mówił Janusz Wtorek, Główny specjalista w Referacie Sportu i Zdrowia.

Wśród nagrodzonych stypendystów znalazł się miedzy innymi trenujący judo Jakub Żmudziński.
– Taką nagrodę odbieram jako docenienie mojego sukcesu. Moim zdaniem bardzo się przyda i daje taką motywację, takiego kopa żeby dalej trenować, dalej się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy – podkreślił.

Część oficjalną sportowej gali zakończył mini recital Tarnogórskiego Big Bandu.
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie:
https://tarnowskiegory.pl/2019/04/stypendia-sportowe-2019/

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.