Nauczycielski strajk – co dalej? – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Nauczycielski strajk – co dalej?

Drukuj stronę
Drukuj

Jeżeli stronie rządowej oraz nauczycielskim związkom nie uda się dojść do porozumienia – 8 kwietnia w placówkach oświatowych naszej gminy rozpocznie się akcja strajkowa. Za przystąpieniem do strajku opowiedziało się ponad 80 procent nauczycieli i pracowników oświaty – szkół i przedszkoli nadzorowanych przez gminę. Akcja strajkowa potrwa aż do odwołania i obejmie większość placówek oświatowych w naszym mieście. Rodziców, którzy mają takie możliwości, prosimy o zapewnienie opieki swoim dzieciom. W sytuacjach, gdy nie będzie to możliwe – gmina, w trosce o bezpieczeństwo uczniów – dołoży wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom opiekę w świetlicach szkolnych. Naszym priorytetem będzie zapewnienie opieki dzieciom poniżej 10 roku życia.

W związku z brakiem informacji na temat strajku pracowników kuchni prosimy rodziców dzieci, które udadzą się w czasie akcji strajkowej do szkoły, o zaopatrzenie ich w drugie śniadanie i napoje.

UWAGA! Bez zakłóceń pracować będą: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Sowicach, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 22 oraz Przedszkole nr 26.  W tych placówkach oświatowych pracownicy nie przystąpią do strajku!

Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech wyraził zgodę, aby pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki swoim dzieciom w dniach strajku mogli zabrać je do pracy. Mając na względzie zaistniałą sytuację Burmistrz Miasta powołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, który na bieżąco będzie monitorował jej przebieg.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.