Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Majowe świętowanie

Drukuj stronę
Drukuj

W dniach 1-3 maja szykuje się w naszym mieście kilka uroczystości. Święto Flagi czy Konstytucji 3 maja to oczywiście ich główne punkty, nie wszystkie mają jednak związek z oficjalnymi świętami.

1 maja Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaprasza do Zabytkowej Kopalni Srebra na Piknik na ul. Maszynowej.
W środę o 10:00 – 17:00 na miejscu w Skansenie maszyn parowych będzie można z okazji święta pracy… zwolnić obroty i naładować akumulatory. Ćwiczenia, animacje, industrialna strefa edukacyjna to tylko niektóre z atrakcji pikniku w tej niezwykłej, industrialnej scenerii.
W tym roku impreza będzie połączona z drugą edycją WORK it OUT – Święta pracy w rytmie industrialnego tańca.

“WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez ERIH – European Route of Industrial Heritage, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy. Jednym z nich jest nasza kopalnia – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, Gwiazda Szlak Zabytków Techniki i Punkt Kotwiczny ERIH.

https://kopalniasrebra.pl/event/kopalnia-znow-zatanczy-dla-europy/

https://www.facebook.com/events/595144560967206/

Festiwal powiąże dziedzictwo przemysłowe z tańcem i muzyką. Punktualnie o 15.00, w 40 zabytkach techniki, ten sam motyw muzyczny zatańczy kilka tysięcy osób.

—————————————

2 maja z okazji święta Flagi na Rynku szykuje się trzyczęściowa impreza. O godz. 12.00, tradycyjnie już, harcerze wciągną na maszty polską flagę przy akompaniamencie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej, zaraz potem spod Ratusza na “Rajd z polską flagą” wyjadą członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, około godz. 12.30 w ramach akcji “Przed maturą 2019 zatańczę “We’re all in this together” na płycie Rynku zatańczą maturzyści z liceum im. Staszica.

Więcej o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2309564042442054/

—————————————

Tradycyjnie już 3 maja Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala oraz Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

W programie uroczystości:

  • godz. 10.00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach z udziałem chóry Allegro
  • godz. 11.00 – występ Powiatowej Reprezentacji Młodzieży
  • przemówienia przedstawicieli Władz Powiatu i Miasta oraz zaproszonych gości
  • godz. 11.40 – przemarsz wraz z Tarnogórską Orkiestrą Dętą na Rynek.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.