Menu główne

Jakub Żmudziński brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Drukuj stronę
Drukuj

Od 26 do 28 kwietnia w Chęcinach odbywała się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo Świętokrzyskie 2019. Wystartowało w niej ok 280 najlepszych juniorek i juniorów młodszych z Polski. UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry reprezentowany był przez dwóch zawodników. W kategorii 90 kg po wygraniu dwóch turniejów eliminacyjnych w makroregionie wystartował Jakub Żmudziński, który po bardzo dobrych walkach zajął 3 miejsce i został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Drugim zawodnikiem startującym w tych zawodach był Grzegorz Chromik w kategorii wagowej 73 kg, który po dwukrotnym zajęciu 3 miejsca w eliminacjach makroregionalnych w Mistrzostwach Polski uplasował się na 9 miejscu.
Ostatniego dnia zawodów odbył się turniej drużynowy, w którym wystartował Jakub Żmudziński i razem z drużyną GKS „Czarni” Bytom wywalczył również brązowy medal tej imprezy.