Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Strefa Ruchu w Strzybnicy otwarta!

Drukuj stronę
Drukuj

Takich tłumów nasz stadion nie widział chyba od otwarcia – komentowali dziś (30.03) mieszkańcy Strzybnicy, którzy dosłownie zapełnili plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu powstałą w ramach Strefy Ruchu przy miejscowym stadionie.

Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w Budżecie Partycypacyjnym za rok 2017, dzięki niej na miejscu zbudowano piaskownicę, zamek, huśtawki, kilkanaście urządzeń “siłowniowych”, minipiłkarzyki, stół do ping ponga, ale i ławki, kosze oraz ogrodzenie i oświetlenie boiska rozgrzewkowego. Koszt: około 800 tys. zł.
– Jeśli mieszkańcy się cieszą to ja też się tym bardziej cieszę – żartował burmistrz Arkadiusz Czech podczas otwarcia strefy. Dzieci nie czekały otwarcie, bo od dawna biegały już po skwerze, potem wzięły udział w przygotowanych dla nich grach i animacjach. Od poniedziałku będą mogły korzystać ze strefy od godz. 8.00 do 21.00, w sezonie zimowym natomiast do 17.00.
Łukasz Żyła, prezes Unii Strzybnica wraz z członkami klubu cieszył się z placu tym bardziej, bo był współtwórcą wniosku, który mieszkańcy wybrali przed dwoma laty jako najlepszy w mieście.
– Oby ta inauguracja przyniosła nam szczęście – powiedział chwilę przed meczem, który Unia dziś – zaraz po otwarciu strefy – rozegrała z Czarnymi Sucha Góra. Proroctwo się spełniło: po przegranej 2:3 pierwszej połowie Unia wygrała ostatecznie 5:3!

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.