Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przy śniadaniu o biznesie

Drukuj stronę
Drukuj

Piąta edycja organizowanego przez tarnogórską Izbę Przemysłowo- Handlową „Śniadania biznesowego” zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Było  o czym rozmawiać.

– Przedstawiliśmy przedsiębiorcom nasze plany inwestycyjne, których jest niezmiennie dużo i większość z nich będzie miała pośredni lub bezpośrednie wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej – powiedział wczoraj (20.03) Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych, który pochwalił się kupioną i uzbrajaną właśnie przez miasto 6,5 hektarową działką przeznaczoną na sprzedaż na cele gospodarcze. – Kolejne, mniejsze, właśnie znalazły nabywców a to dowód, że biznes chce się w Tarnowskich Górach tworzyć i rozwijać – dodał burmistrz wskazując, że do nowych terenów inwestycyjnych miasto wybuduje drogę, i nie będzie to jedyna zaplanowana droga, która ma usprawnić inwestowanie w mieście.

W sprawach gospodarczych burmistrz Skrabaczewski przypomniał przy tej okazji o możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców zatrudniających nowe osoby, a także za remonty zabytków leżących w strefie konserwatorskiej.

Poranki biznesowe są organizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach od września ubiegłego roku. Spotkania organizowane za każdym razem w innym miejscu mają być okazją aby przedsiębiorcy poznali się, pochwalili planami, znaleźć po sąsiedzku nowe kontakty, dowiedzieć się także o planach samorządów czy omówić kluczowe zmiany np. w prawie. Wczoraj w restauracji Modra zebrało się wczoraj ponad 60 przedstawicieli tarnogórskiego biznesu oraz przedstawicieli samorządów. 110 członków Izby zasiliło wczoraj 6 nowych firm. – Rozwijamy się nie tylko liczbowo – skomentował Aleksander König, prezes Izby zapowiadając kolejne biznesowe śniadanie na koniec kwietnia.

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.