Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Przedszkole 13 Ambasadorem Przyjaznej Edukacji!

Drukuj stronę
Drukuj

Przedszkolacy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach brali udział w ogólnopolskim konkursie Ale Przedszkole! organizowanym przez Akces Edukacja. Głównym zadaniem była popularyzacja wiedzy na temat znaczenia pszczół w środowisku i ich ochrony. Tarnogórska placówka jako jedna z trzech w całej Polsce została wyróżniona przez jury i zaproszona do udziału w projekcie Ambasador Przyjaznej Edukacji.

Ten sukces na skalę ogólnopolską jest kolejnym krokiem do zdobywania nowych doświadczeń i nietuzinkowych rozwiązań edukacyjnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Ambasador Przyjaznej Edukacji to program nauki przez zabawę klockami LEGO® Education. 22  marca do Przedszkola nr 13 zostały przekazane materiały dydaktyczne w formie wielu różnorodnych zestawów klocków Lego o wartości 25 000 zł. 

– Posłużą one przedszkolakom i uczniom do zdobywania wiedzy, praktycznych umiejętności i kompetencji – niezbędnych do rozwijania  w sposób odpowiadający wyzwaniom przyszłości. Bo przecież zabawa to nie tylko rozrywka! Jest wiele sposobów na naukę, a klocki LEGO są jednym  z nich. Jestem dumna z pracowników, że ciągle poszukują nowych pomysłów na rozwój naszych przedszkolaków – mówi Monika Dolnicka – Celary, dyrektor ZSP nr 3. 

Program Ambasadora Przyjaznej Edukacji jest międzynarodowym pilotażem, a jego efekty będą wykorzystywane przez LEGO® Education na całym świecie. Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbędzie się w kwietniu.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.