Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Program rozwoju podstawowych umiejętności ruchowych dla przedszkolaków

Drukuj stronę
Drukuj

Skoki, przeskoki, biegi, rzucanie, łapanie – to niektóre umiejętności ruchowe, które dzieci powinny rozwinąć w wieku przedszkolnym. O tym jak to robić, rozmawiali w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta w Tarnowskich Górach dyrektorzy przedszkoli z powiatu i przedstawiciele miasta. Efekty wkrótce poznają dzieci w przedszkolach.

Spotkanie otworzyła pani Alina Konopka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki, która podkreślała, jak ważnym tematem jest ruch i rozwój dzieci przedszkolnych.  – Każda pomoc wsperająca prawidłowy rozwój dzieci jest przez nas mile widziana – powiedziała pani naczelnik. 

Spotkanie poprowadził je Piotr Gajda, ekspert z Fundacji V4Sport wraz z Anną Troniną z  Fundacji Veolia Polska  i Bożeną Miszkiewicz  z Veolii Południe.

Program współpracy z przedszkolami zaproponowany przez Fundację V4Sport i Sportową Akademię Veolia opiera się na doskonaleniu podstawowych umiejętnościach ruchowych, które dzieci powinny rozwinąć w wieku przedszkolnym. Monitorowaniu tego rozwoju, jak również urozmaiceniu zajęć ruchowych służyć ma m.in. specjalnie przygotowana mata edukacyjna wraz z zestawem materiałów pomocniczych dla nauczycieli i rodziców.

W ramach wsparcia swojej społeczności lokalnej, do programu włączą się też sportowcy należący do kadry Sportowej Akademii Veolia. Kadrowicze SAV mają odwiedzić przedszkola, żeby poprowadzić fragmenty zajęć sportowych i opowiadać o ich dyscyplinach, tym samym inspirując dzieci do próbowania różnych dyscyplin sportowych.

Akces do programu zgłosiły wszystkie tarnogórskie placówki przedszkolnych. Materiały edukacyjne trafią do nich wiosną.

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.