Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Powitanie wiosny w Tarnowskich Górach 2019

Drukuj stronę
Drukuj

Tłumy młodych tarnogórzan przybyły dziś na Rynek, aby z Marzannami, Marzaniokami i goikami powitać wiosnę lub… przynajmniej odgonić od nas zimę:)

– Marzanna to rzecz oczywista, goiki są obecnie coraż rzadsze, dlatego mu tym badziej staramy się prypominać o tej starej tradycji – powiedziała nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3, która przyszła na Rynek z klasą 2 d. Uczniowie nieśli w rękach aż cztery goiki czyli przyozdobione wstążkami zielone gałązki symbolizujące nadchodzącą wiosnę. – Marzanioki topimy, goika bierze z powrotem do szkoły – wyjaśnili uczniowie.

Obok nich w basenie w wodzie pływało przed południem kilkadziesiąt Marzann. Po ich utopieniu dzieci mogły – jak co roku – potańczyć, pośpiewać, zrobić sobie tatuaże, wykonać wiosenne rysunki oraz pobawić się w robienie wielkich baniek mydlanych.

– Mimo, że jest nadal chłodno, to zrobiło się nam dziś dzięki tej wizycie i spacrowi jakoś cieplej – żartowali witający wiosnę tanogórzanie.

Relacja live z wydarzenia:

Powitanie wiosny 2019: Przedszkole Publiczne nr 24 żegna zimę na Rynku jako pierwsze.#tg #efekttg #wiosna #wiosnawtg #powitaniewiosny #ilovetg

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Czwartek, 21 marca 2019

 

Na Rynku robi się coraz cieplej:)#ilovetg #tg #ilovewiosna #efekttg #wiosna

Opublikowany przez Tarnowskie Góry Urząd Miasta Czwartek, 21 marca 2019

 

 

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.