Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

BIP Informacje dla niepełnosprawnych Ważne adresy

Menu główne

Pamiętamy o Katyniu

Drukuj stronę
Drukuj

5 marca 1940 roku zapadła decyzja najwyższych władz ZSRR, której skutkiem stało się rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji). W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie przyznały, że była to jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu. Dziś tarnogórzanie upamiętnili tę smutną rocznicę składając kwiaty pod tablicami pamięci umieszczonymi na budynkach: kościoła pw. Piotra i Pawła, aresztu i komendy policji.

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele samorządów, wojska, policji, kombatanci, młodzież oraz rodziny ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wiązanki kwiatów złożyli: parlamentarzyści, samorządowcy w tym m.in. burmistrz miasta Arkadiusz Czech, przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik, przedstawiciele władz powiatu i lokalnych stowarzyszeń.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.