Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Konsultacje zmian statutu miasta oraz dzielnic

Drukuj stronę
Drukuj

Od 15 do 21 marca mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zaopiniować zmiany w statucie miasta oraz dzielnic.

Zmiany w statucie miasta oraz statutach trzech dzielnic (Strzybnicy, Pniowca i Rybnej) wynikają z korekty granic miasta, która uchwałamia rad gmin została dokonana w roku 2017 pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem, a która weszła w życie w roku 2018 (Zarządzenia nr 208 i 209 odpowiednio dla mieszkańców i organizacji pozarządowych).

Druga z konsultowanych zmian dotyczy zmian w statutach wszystkich jedenastu Dzielnic działających na terenie miasta.

Pierwsza z proponowanych zmian odnosi się do kadencji Rady Dzielnicy. Teraz będzie teraz trwać ona 5 lat (rozdział III, paragraf 16), dlatego że tyle trwa obecnie kadencja rad miejskich i gminnych, a kadancje dzielnicowe uzależnione są od nich właśnie.

Kolejną zmianą są zapisy punktu 3 w paragrafie 19, które mówią, że trzyosobowy Zarząd Dzielnicy oraz jego Przewodniczącego wybierać będzie spośród siebie Rada. Do tej pory Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy wybierali bezpośrednio mieszkańcy, pozostałych członków (od 2 do 4) wybierała spośród siebie Rada Dzielnicy.

Ponadto w punkcie 4 paragraf 7 zmienione statuty przewidują od tej kadencji dietę oraz zwrot kosztów podróży służbowych dla Przewodniczących Zarządów Dzielnic. Szczegółowe zasady i kwoty mają zostać określone osobną uchwałą Rady Miejskiej.

 

Linki do zarządzeń i ankiet konsultacyjnych poniżej:

Zarządzenie Nr 210/2019 Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry z 13.03.2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miasta Tarnowskie Góry w sprawie projektów uchwał Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie Statutów Dzielnic Miasta Tarnowskie Góry. 

Zarządzenie Nr 209/2019 Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry z dnia 13.03.2019 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zmiany Statutu Gminy Tarnowskie Góry. 

Zarządzenie Nr 208/2019 Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry z dnia 13.03.2019 w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miasta Tarnowskie Góry projektu uchwały Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w sprawie zmiany Statutu Gminy Tarnowskie Góry. 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.