Menu główne

11 medali zawodników TKS-u „Karate” na Mistrzostwach Śląska!

Drukuj stronę
Drukuj

Świetnie zaprezentowała się ekipa TKS-u „Karate Tarnowskie Góry na rozegranych 16 marca w Gliwicach Mistrzostwach Śląska Karate Kyokushin. Podopieczni trenera Bogdana Lubosa wywalczyli 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych medali. W klasyfikacji drużynowej seniorów TKS zajął pierwsze, a w łącznej klasyfikacji klubowej obejmującej także juniorów, juniorów młodszych i oldboyów – drugie miejsce.

Złote krążki wywalczyli: seniorzy Michał Ptok (-75 kg), Artur Dymarczyk (-80 kg), Marek Wolny (+80 kg) oraz junior młodszy Michał Opolka (-50 kg), srebrne: senior Kamil Szołtysik (-70 kg) oraz junior młodszy Wojtek Kostrzewa (-50 kg), a brązowe: seniorzy Sandra Nowak (open), Szymon Grzegorzyca (-70 kg), Krzysztof Wolny (-75 kg) oraz juniorzy Julia Hajduk (-55 kg) i Mateusz Mrachacz (-75 kg).
Nie powiodło się tym razem, Martynie Wlazłowskiej, Patrycji Tarasiewicz, Maksowi Rymerowi i Karolowi Zientkowi.

Bogdan Lubos (trener): cieszy bardzo udany start naszych czołowych zawodników ale jeszcze bardziej udane debiuty kilku młodych zawodników. Byliśmy tu najliczniejszą ekipą.  Myślę, że o następców naszych medalistów Mistrzostw Świata i Europy możemy być spokojni.