Menu główne

Złota Ósemka

Drukuj stronę
Drukuj

Hokeistki UKHT Ósemki Tarnowskie Góry zdobyły Halowe Mistrzostwo Polski juniorek. Złote medale zapewniły sobie przed własną publicznością

W tym sezonie o Halowym Mistrzostwie Polski juniorek zadecydowały trzy turnieje. Przed ostatnim – w Tarnowskich Górach – pewne było, że o złote krążki będą walczyć hokeistki Ósemki oraz LKS-u Gąsawa, natomiast o brązowe UKS-u Orient II Łozina oraz AZS-u Politechniki. Ponadto los sprawił, że o ostatecznej pozycji medalowej zaważyły bezpośrednie starcia między tymi zespołami.

W meczu LKS Gąsawa – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry lepsze okazały się miejscowe. Do przerwy było remisowo, ale w drugiej połowie to Ósemka zdobyła decydującą bramkę. Natomiast w spotkaniu o brązowy medal hokeistki UKS-u Orient II Łozina pewnie pokonały AZS Politechnikę 5:0.