Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

Rewitalizacja budynków w Sowicach coraz bliżej

Drukuj stronę
Drukuj

Gmina Tarnowskie Góry otrzymała kolejne unijne dofinansowanie, dzięki któremu przeprowadzony zostanie remont zespołu budynków mieszkalnych w obszarze Sowice wraz z zagospodarowaniem otoczenia”. Środki pochodzą z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Procedury przygotowawcze do przetargu są na ukończeniu, postępowanie zostanie ogłoszone jeszcze w lutym. To oznacza, że prace mają szansę ruszyć wiosną.

Całkowita wartość projektu to 10 188 175,97 zł. Wydatki kwalifikowane wynoszą 7 770 282,32 zł. Dofinansowanie ma wartość 7 381 768,27 zł, w tym z EFRR: 6 604 740,04 zł, reszta pieniędzy pochodzi z dotacji  w ramach Kontraktu Terytorialnego (budżet państwa).

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu oraz rewitalizacja dwunastu wielorodzinnych, budynków mieszkalnych przy ul. Grzybowej oraz przy ul. Bocznej w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Sowice. W ramach zagospodarowania terenu planuje się wykonanie utwardzeń i remont nawierzchni, montaż elementów małej architektury, montaż wiat śmietnikowych, montaż drewnianych paneli, montaż altany ogrodowej, budowę nowych oraz modernizację istniejących placów zabaw, montaż urządzeń fitness, montaż stołów do gier, wykonanie nasadzeń, odwodnienie terenu, montaż oświetlenia zewnętrznego oraz montaż monitoringu. Z kolei rewitalizacja budynków będzie polegała na ich termomodernizacji, remoncie klatek, remoncie instalacji elektrycznej oraz remoncie komórek lokatorskich.

Efektem realizacji będzie aktywizacja społeczna i gospodarcza osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z Podobszaru rewitalizacji „C” Sowice. Okres realizacji projektu – do 31.12.2021 r.

Projekt poparty jest działaniami społecznymi w ramach projektu „SOWA – Sowicki Obszar Wsparcia i Aktywizacji – Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców dzielnicy Sowice” realizowanego przez STOWARZYSZENIE POMOCY UZALEŻNIONYM I ICH BLISKIM “FALOCHRON”:

https://tarnowskiegory.pl/2018/07/sowa-sowicki-obszar-wsparcia-i-aktywizacji/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.