Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Ważny termin dla użytkowników azbestu

Drukuj stronę
Drukuj

Wydział Ochrony Środowiska przypomina wszystkim użytkownikom wyrobów zawierających azbest o obowiązku corocznego przedkładania „Informacji o wyrobach zawierających azbest”. Termin przedkładania w/w informacji mija 31 stycznia.

Do 31 stycznia informację należy złożyć odpowiednio:

– Burmistrzowi Miasta – osoby fizyczne,
– Marszałkowi Województwa – pozostali użytkownicy.

Obowiązek ten nakłada Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 roku w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. U. z 2011r. Nr 8 poz. 31).

Wzór „Informacji o wyrobach zawierających azbest” do pobrania poniżej.

——————————————————–

Dokumenty konieczne do starania się o dotację na usuwanie azbestu można znaleźć tu.

Przypominamy, że dotację mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami, posiadaczami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Tarnowskie Góry, na których stwierdzono występowanie wyrobów zawierających azbest. Wysokość dotacji wynosi 80% kosztów poniesionych na demontaż, transport i utylizację lub transport i utylizację wyrobów zawierających azbest, lecz nie więcej niż 3 000,00 zł.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.