Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Studenci i przyjaciele w noworocznym koncercie

Drukuj stronę
Drukuj

Już po raz jedenasty studenci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosili przyjaciół do wspólnego noworocznego koncertowania. Jak co roku wystąpili uzdolnieni artystycznie słuchacze tej zacnej uczelni oraz sympatycy kibicujący na co dzień działaniom uniwersytetu. Jako że na doroczny koncert zatytułowany “Uniwersytet Trzeciego Wieku i przyjaciele” rok w rok brakuje miejsc – tym razem studenci na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury wystąpili dwukrotnie!

Burmistrz Arkadiusz Czech życzył studentom nie tylko kolejnych sukcesów w nauce ale przede wszystkim zdrowia i opieki Aniołów Stróżów odnosząc się do żartobliwego wiersza Jana Twardowskiego: „Aniele tobie łatwo bo nie masz ciała ale mnie sempiterna zabolała”. Kto zna studentów naszego uniwersytetu wie, że  na pewno nie rozboli od siedzenia, rozpiera ich bowiem taka energia, że na miejscu nie usiedzą ani chwili. 

Muzyczne życzenia wyśpiewali, zagrali, wyrecytowali i wytańczyli w tym roku: Bartłomiej Balcerzak, Maria Jankowska, Edyta Kowalska, Zosia Liszka, Emilka  Łuczak, Alicja Pacześniak – Słota, Alek Wojtacha, Henia i Andrzej Żurkowie, zespół taneczny UTW pod kierunkiem Marzeny Kobryń, zespół wokalny UTW pod batutą Izabeli Lysik-Różańskiej.

Wieczór zakończył tradycyjnie już, niezwykle energetyczny, Marsz Radeckiego Johanna Straussa w wykonaniu Pierwszej Orkiestry Kameralnej Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod batutą prezes Magdaleny Latacz.

Galeria

Koncert noworoczny UTW i afrykańskie rytmy

Koncert noworoczny UTW - Marsz Radetzkiego

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.