Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Drukuj stronę
Drukuj

1 marca rusza w naszym mieście rekrutacja do przedszkoli. Nabór do szkół podstawowych w swoim obwodzie zamieszkania odbywać będzie się na zasadzie zgłoszenia i zacznie się 1 kwietnia. Jeśli chcemy, aby dziecko chodziło do szkoły znajdującej się poza obwodem – składamy wniosek. Podajemy do wiadomości kryteria i terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2019/2020.

Przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnowskie Góry zapewniają w roku szkolnym 2019/2020 miejsca dla 1990 dzieci. W ciągu ostatnich trzech lat utworzono dodatkowo 10 oddziałów czyli około 250 nowych miejsc. Na ich utworzenie pozyskano środki z funduszy unijnych.

Obecnie funkcjonująca w Tarnowskich Górach baza przedszkolna pozwala na umożliwienie edukacji przedszkolnej wszystkim chętnym.

Uzupełnienie dla bazy przedszkoli miejskich stanowią 3 przedszkola publiczne prowadzone przez inne podmioty niż jednostka samorządu terytorialnego, do których w chwili obecnej uczęszcza 306 wychowanków.

Na terenie naszej Gminy funkcjonuje również 6 przedszkoli niepublicznych, z opieki których korzysta 280 dzieci.

Szczegóły, w tym wzory wniosków o przyjęcie do przedszkola lub szkoły w załącznikach.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.