Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Fiskus PIT wypełni za Ciebie. Wspieraj podatkami swoje miasto!

Drukuj stronę
Drukuj

W tym roku nie będziemy już musieli samodzielnie wypełniać zeznań podatkowych. 15 lutego rusza platforma „Twój e-PIT”, na której zeznanie złożą za nas urzędnicy. Oznacza to, że fiskus po raz pierwszy w całości przygotuje dla podatników i udostępni w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38. Dane będzie można edytować. Jeśli mieszkacie w Tarnowskich Górach nie zapomnijcie zadbać o to, by Wasze podatki trafiły do budżetu naszego miasta. To dzięki nim gmina jest w stane realizować inwestycje.

Rozliczenie znaleźć będziemy mogli w serwisie podatki.gov.pl. Do zalogowania potrzebne będą dane do uwierzytelnienia: PESEL, kwota przychodu z deklaracji za 2017 rok oraz kwota przychodu z informacji od pracodawcy (PIT-11) za 2018 rok. Można również użyć profilu zaufanego (znanego m.in. z dostępu do serwisu ePUAP).

Dane zawarte w przygotowanym przez fiskusa zeznaniu będzie można uaktualnić. Usługa Twój e-PIT automatycznie wskaże tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od was 1% podatku. Pokaże też cel szczegółowy i automatycznie zaznaczy zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Jeśli w tym roku chcecie zmienić organizację, której zamierzacie przekazać 1% swojego podatku to wskazane dane możecie edytować.

Tradycyjnie o tej porze roku prosimy – jeśli mieszkacie w Tarnowskich Górach zadbajcie o to, by Wasze podatki trafiały do budżetu naszej gminy. To one decydują o jej rozwoju i realizowanych w mieście inwestycjach!

Dochody z podatków PIT i CIT to niezwykle ważna pozycja w miejskim budżecie. W 2018 roku udział powyższych podatków w dochodach gminy wyniósł aż 28,04% a otrzymana kwota wynosiła ponad 75 milionów złotych przy liczących blisko 270 milionów złotych dochodach gminy.

– Jak co roku apelujemy do tych wszystkich, którzy mieszkają w naszym mieście ale z różnych powodów, czasem zwykłego zapomnienia lub niedopatrzenia, swoje podatki przekazują innym gminom. Jako mieszkańcy miasta tworzymy wspólnotę, za rozwój której wszyscy jesteśmy odpowiedzialni – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

Osobno, jak co roku, zachęcamy Państwa również do udziału w akcji „Moje pieniądze w moim mieście”, polegającej na oddawaniu jednego procenta podatku Organizacjom Pożytku Publicznego działającym na terenie Tarnowskich Gór.

Lista OPP w załączeniu.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.