Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Akcja Zima 2018/2019

Drukuj stronę
Drukuj

Informujemy, że zadania związane z utrzymaniem dróg zlokalizowanych na terenie gminy Tarnowskie Góry w sezonie zimowym 2018/2019 realizuje Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek. Wszystkie szczegóły dotyczące Akcji Zima poniżej.

W godzinach pracy Urzędu Miejskiego dyżur związany z “Akcją Zima” pełnią pracownicy Wydziału Gospodarki Miejskiej pod numerami telefonów: 32/39 33 681, 32/39-33- 647. Pozostałe interwencje, po godzinach pracy Urzędu, można zgłaszać do dyżurnego dyspozytora Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu – 32/381-25- 00.

Przypominamy jednocześnie, że obowiązkiem i prawem miasta jest utrzymywanie przejezdności tylko i wyłącznie na drogach gminnych.

Zarządzanie pozostałymi drogami w naszym mieście, w tym utrzymywanie ich przejezdności, należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Lublińcu (instytucja rządowa), Zarządu Dróg Wojewódzkich (instytucja Urzędu Marszałkowskiego) i Zarządu Dróg Powiatowych (jednostka organizacyjna powiatu).

Drogi administrowane przez GDDKiA – Oddział Lubliniec to DK 11 i DK 78, czyli ulice: Zagórska, Gliwicka, Korola i Obwodnica.

Droga administrowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich to DW 908, czyli droga do Miasteczka Śląskiego.

Drogi zarządzane i odśnieżane przez Zarząd Dróg Powiatowych to ulice: Gliwicka, Pyskowicka, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Opolska, Powstańców Śląskich, Pokoju, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Bytomska, Legionów, Górnicza (od Legionów do Obwodnicy), Jana Pawła II, Janasa, Pastuszki, Starotarnowicka, Starowapienna,  Powstańców Warszawskich, repecka, Witosa, Żeromskiego, Kościelna, Górna, Edukacji Narodowej, Jagodowa, Grzybowa, Słowackiego, Czarnohucka, Częstochowska, Grodzka.

W czasie zimy nie bądźmy obojętni i reagujmy na sytuację osób bezdomnych oraz zwierząt. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie!

Na terenie Tarnowskich Gór osoby bezdomne mogą uzyskać schronienie i pomoc w następujących miejscach:

Schronisko dla Bezdomnych, Tarnowskie Góry ul. Sienkiewicza 48, tel: 32 285 26 81

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Tarnowskie Góry ul. Sienkiewicza 8, tel: 32 380 01 23

Na wychłodzenie narażone są też zwierzęta. Jeśli zobaczysz zmarzniętego zwierzaka – nie wahaj się – dzwoń pod telefon alarmowy Azylu dla zwierząt „Cichy Kąt” – 602 318 518 lub 600 634 303.

W ramach „Akcji Zima” dzielnicowi z KPP w Tarnowskich Górach oraz Straż Miejska na bieżąco patrolują miejsca, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona, jak co roku, całodobowa infolinia dla bezdomnych. Pod bezpłatnym numerem telefonu 987 można uzyskać informacje o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Więcej: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych.

Państwowa Powiatowa Straż Pożarna realizuje jak co roku kampanię społeczną „Czad i ogień. Obudź czujność” https://www.youtube.com/watch?v=ELWnVccqDSE

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.