Menu główne

Tarnogórzanka strzeliła gola decydującego o Mistrzostwie Europy!

Drukuj stronę
Drukuj

Reprezentacja Polski kobiet w futsalu zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Głuchych. Zwycięską bramkę na 6:5 w finałowym starciu z Niemkami strzeliła tarnogórzanka,  stypendystka Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, na co dzień zawodniczka Spartana Lublin – Wiktoria Aumiiller. Jej gol zapewnił Polkom tytuł mistrzyń Europy. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

W finale Polki zmierzyły się z reprezentantkami Niemiec. Piątkowy mecz początkowo był wyrównany, a jego pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Później jednak inicjatywę przejęły Niemki, które wyszły na 5:3. Polkom udało się wyrównać w ostatniej minucie spotkania. W dogrywce natomiast gola na wagę złota dla biało-czerwonych strzeliła tarnogórzanka!

Napastniczka, oprócz reprezentowania drużyny Spartana Lublin, na co dzień trenuje z ekipą Rolnika Głogówek, z którym walczy w Ekstralidze Futsalu oraz I-ligowych rozgrywkach piłki nożnej.

Mistrzostwa rozgrywano w Tampere (Finlandia).