Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Kompozycja i bezpieczeństwo

Drukuj stronę
Drukuj

Rozpoczęła się wycinka 10 drzew przy ul. Bondkowskiego i Zamkowej. Usuniętych zostanie 6 klonów pospolitych i 4 robinie białe. Przyczyną jest zły stan fitosanitarny drzew i kwestie kompozycyjne.

Drzewa rosną na terenie wpisanym do rejestru zabytków, w ramach zabytkowego układu urbanistycznego miasta, dlatego też decyzję o wycince wydał Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Wycinkę poprzedziły oględziny, w wyniku których stwierdzono liczne ubytki osłabiające drzewa i stanowiące ryzyko dla przechodniów. Dodatkowo w przypadku drzew rosnących przy ulicy Zamkowej konserwator zalecił konieczność zapewnienia jednolitego charakteru układowi alejowymi poprzez wymianę rosnących teraz kilku okazów na odmiany kuliste. W zamian za usunięte drzewa gmina posadzi przy ul. Zamkowej 9 klonów odmiany „globosum”, 5 cisów pośrednich oraz 480 sztuk bylin gatunku barwinek pospolity.  

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.