Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Justyna Kędzia laureatką konkursu Lady D.

Drukuj stronę
Drukuj

Tarnogórzanka – Justyna Kędzia, znalazła się w zaszczytnym gronie ponad 30 kobiet z naszego regionu, wyróżnionych w konkursie Lady D. organizowanym przez europosła Marka Plurę. Zwyciężczynie są utalentowane, odważne, pełne pomysłów. I mimo swojej niepełnosprawności często działają społecznie.

16. edycję konkursu Lady D. – Dama z Niepełnosprawnością rozstrzygnięto wczoraj w Katowicach. Ideą wydarzenia jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). 

Justyna Kędzia jest poetką. Wydała kilka tomików wierszy oraz inne dzieła literackie, w konkursie została wyróżniona w kategorii „kultura i sztuka”.  Gratulacje, w imieniu burmistrza miasta, złożył laureatce, Damian Stadler – zastępca naczelnika Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. 

Foto: Dziennik Zachodni

Blog Justyny Kędzi: http://www.pompkapompuje.pl/o-mnie/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.