Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Betlejemskie Światło Pokoju dla tarnogórzan

Drukuj stronę
Drukuj

Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się w jutro 21 grudnia o godzinie 17.15 w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju (Konwikt). Ze światłem pokoju harcerze czekać będą na Państwa do godziny 17.50.

Jak światło znalazło się w Tarnowskich Górach?
W minioną sobotę miasto Linz w Austrii na chwilę stało się stolicą światowego Scoutingu. Odbyła się tam jubileuszowa- trzydziesta edycja przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Oczywiście, na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć harcerzy i instruktorów naszego Hufca. Wyruszyli w piątek późnym wieczorem, by w sobotę rano zameldować się w hotelu i rozpocząć zwiedzanie miasta. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli m.in. muzeum sztuki współczesnej i zajrzeli do tamtejszego Ratusza.
Około godziny 13.00 dotarli do Nowej Katedry, największego kościoła w Austrii gdzie obywała się główna uroczystość przekazania BŚP. Była to wyjątkowa okazja, aby poznać skautów z całego świata, chwilę porozmawiać czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wyposażeni w lampiony ze światłem pokoju nasi harcerze i instruktorzy wrócili do hotelu na obiad i krótki odpoczynek, by wieczorem wrócić do centrum miasta na jarmark bożonarodzeniowy. W niedzielę również nie zabrakło atrakcji. W drodze powrotnej, uczestnicy zatrzymali się na kilka godzin w Wiedniu. Tam spacerowali po centrum miasta, Zwiedzili Katedrę św. Szczepana, a na końcu trafili na przepiękny jarmark bożonarodzeniowy na placu Rathausplatz, żeby kupić drobne pamiątki. Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do miasta Gwarków.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.